Co z przejściem dla pieszych przy Dwójce?

Są przejścia dla pieszych, które wymagają zmian

Nadal nie wiadomo, co stanie się z przejściem dla pieszych przy Szkole Podstawowej nr 2. Mowa o największej placówce oświatowej nie tylko w Kolbuszowej, ale w całej gminie.
Zdaniem wieloletniego dyrektora Dwójki, a obecnie radnego  Mirosława Kaczmarczyka, usytuowanie pasów jest niezgodne z przepisami drogowymi. Ma to związek z powstającym obok osiedlem bloków.

Problem ten, zresztą nie po raz pierwszy, przedstawił na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Dorota Borkowska Lehmann, kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Dróg i Transportu w  magistracie, zapewniła, że sprawdzi temat i osobiście poinformuje o tym radnego Kaczmarczyka.

Swojego czasy burmistrz Jan Zuba tłumaczy, że chciał, aby przy szkole nr 2 powstało nowoczesne przejście dla pieszych. Miało ono posiadać radarowy miernik prędkości i ledowe pasy. Problemem okazały się jednak kwestie prawno-własnościowe.
– Mam nadzieję, że taką inwestycję umożliwi nam zmiana lokalizacji pasów, przesunięcie ich w kierunku miasta lub Nowej Wsi. I o to wystąpimy do zarządcy ulicy Obrońców Pokoju, czyli Starostwa Powiatowego – zapewnił burmistrz.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.