Firma z branży śmieciowej w… środku osiedla

Budowa Parku Niepodległości dewastuje Malwową

W środku rozwijającego się osiedla domków jednorodzinnych w rejonie ulicy Brata Alberta działkę nabyła firma, która zajmuje się… zbieraniem odpadów. Mieszkańcy są w szoku. Mówią, że nikt ich nie pytał o zdanie.
Teren, na którym ma zakotwiczyć firma z branży śmieciowej, znajduje się na działce o nr. 73/77, w rejonie ulic Brzozowej i Błonie; na osiedlu, które powstaje za kościołem p.w. Św. Brata Alberta. Jest to obszar o powierzchni ponad dwóch hektarów.

Działkę tę nabyła od gminy rzeszowska spółka Oceanize Poland, która zajmuje się odbiorem i wywozem odpadów oraz nieczystości. Odbyło się to w drodze przetargu, który miał miejsce 6 grudnia 2021 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego.

Firma, która jako jedyna zgłosiła się do przetargu, przejęła nieruchomość w wieczyste użytkowanie na 99. lata. Zapłaciła za to 1 560 800 zł netto.

Mieszkańcy osiedla są w szoku. Absolutnie nie zgadzają się na takie sąsiedztwo. Mówią, że nikt ich nie pytał o zdanie, a o wszystkim dowiedzieli się dopiero teraz, czyli prawie rok po fakcie.

Nie kryją żalu do miejskich urzędników. Zapowiadają protesty. Sprawa jest rozwojowa…
Firma z branży śmieciowej w... środku osiedla

2 Komentarze

  1. W sumie to może lepiej mieć firmę z branży śmieciowej jako sąsiada, która to firma będzie trzymała jakiś standardy niż inne branże np meblowe albo drzewne (warzochowe, szypulowe) które będą radziły sobie spalając odpady, wpierw z budowy następnie popriodukcyjnie.

  2. Widzę że żal dupę ściska, dzięki takim idotom jest przyzwolenie na na firmy z 'branży śmieciowej’ przy nowo powstałym osiedlu… Weź się anonimowy bałwanie za robotę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.