Już teraz wiadomo, że jedno z największych wydarzeń kulturalnych na Podkarpaciu ponownie przyciągnie do Kolbuszowej tysiące uczestników. Festiwal Psalmów Dawidowych 2026 odbędzie się w sobotę, 11 lipca tradycyjnie na stadionie.
Organizatorzy odsłaniają pierwsze karty, a nazwiska artystów już teraz robią ogromne wrażenie.
Pierwsze gwiazdy już ogłoszone
Choć pełny program Festiwal Psalmów Dawidowych pozostaje jeszcze tajemnicą, organizatorzy każdego dnia przedstawiają kolejnych wykonawców.
Pierwszym ogłoszonym artystą został Michał Stochel, pochodzący z Podkarpacia zwycięzca Eurowizji dla Młodych Muzyków 2026. Młody akordeonista zachwycił Europę podczas finału konkursu w Erywaniu, zdobywając dla naszego kraju historyczne zwycięstwo.
Na festiwalowej scenie pojawi się również Małgorzata Boć z Rzeszowa, laureatka programu „Szansa na Sukces. Opole 2026”. Wokalistka, autorka tekstów i animatorka kultury jest dziś uznawana za jedno z najciekawszych młodych nazwisk.
Kolejnym ogłoszonym wykonawcą jest Janusz Radek, artysta ceniony za niezwykłą wrażliwość, charakterystyczny głos i poruszające interpretacje. Jego występ podczas marcowej edycji festiwalu w Łańcucie wywołał ogromne emocje i został zapamiętany przez publiczność na długo.
Kto jeszcze wystąpi?
Tego organizatorzy na razie nie zdradzają. Zapowiadają jednak wiele niespodzianek i mówią, że impreza zaskoczy różnorodnością.
Muzyczne serce regionu
Przez ostatnie lata Festiwal Psalmów Dawidowych wyrósł na wydarzenie o ogólnopolskim znaczeniu. Co roku do Kolbuszowej przyjeżdżają miłośnicy muzyki, kultury i historii z całego kraju.
Ubiegłoroczna edycja zgromadziła imponujące grono artystów. Na scenie wystąpili między innymi Piotr Cugowski, Natasza Urbańska, Kasia Moś, Ilaria Della Bidia, Andrzej Lampert, Krzysztof Iwaneczko, Grzegorz Wilk oraz Yaakov Lemmer.
Festiwal niesie przesłanie
Festiwal Psalmów Dawidowych to nie tylko muzyka, ale też spotkanie kultur, religii i pokoleń. Wydarzenie od lat promuje wartości pokoju, dialogu, solidarności oraz wzajemnego szacunku.
Szczególne miejsce zajmuje pamięć o Polakach ratujących Żydów podczas II wojny światowej, zwłaszcza o Rodzinie Ulmów z Markowej.
Dyrektorem festiwalu jest Bogdan Romaniuk, inicjator wielu przedsięwzięć związanych z kulturą i pamięcią historyczną, w tym Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej.
Bilety już w sprzedaży
Organizatorzy potwierdzili, że bilety na wydarzenie są już dostępne. Zainteresowanie jest duże.
11 lipca 2026 roku Kolbuszowa ponownie stanie się miejscem wyjątkowego spotkania muzyki, historii i emocji. Jeśli zapowiedzi organizatorów się sprawdzą, przed mieszkańcami regionu i gośćmi z całej Polski niezapomniany wieczór.




![Festiwal Psalmów Dawidowych 2026 w Kolbuszowej. Organizatorzy odkrywają pierwsze gwiazdy Festiwal Psalmów Dawidowych - Kolbuszowa 2023 [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://kolbuszowalokalnie.pl/wp-content/uploads/2023/08/Festiwal-Psalmow-Dawidowych-2023-1024x574.jpg)




