Mieszkańcy Piłsudskiego prosili i… się nie doprosili. „Tam nie idzie żyć
Mieszkańcy bloków przy ul. Piłsudskiego od lat nie mogą doprosić się uporządkowania swego placu. I raczej szybko się nie doproszą. W tegorocznym budżecie gminy pieniędzy na ten cel nie ma ani grosza. Rozczarowania z tego powodu nie krył Józef Fryc, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej:

– Znów przyjdziemy na zebranie Zarządu Osiedla nr 2 i będziemy udawali, że nie słyszeliśmy o tym, albo że zapomnieliśmy, albo że brakło środków – irytował się Fryc na sesji budżetowej Rady Miejskiej. – A tak naprawdę zabrakło czasu, żeby komuś zlecić sporządzenie chociażby dokumentacji. Bo tam nie idzie żyć! Byłem przekonany, że rozwiązanie to znajdzie się w budżecie gminy. Tak się jednak nie stało…
Burmistrz Jan Zuba odpowiedział, że póki co barierą nie do pokonania są pieniądze: –Tak, chęci są, chcemy to zrobić. Tylko zawsze na przeszkodzie stoją środki finansowe – przekonywał.

3 Komentarze

  1. Syf na klatkach,parking w ruinie . Patologia ,juz nie długo przyjdzie ktoś na wezwanie mieszkańców by zrobić reportaż o tutejszych warunkach

  2. Od lat jako mieszkańcy apelowaliśmy o uporządkowowanie tego placu: auta są parkowane jak popadnie, jest mało miejsca. Mało tego jako mieszkaniec nie mam często nawet gdzie postawić swojego auta. Trzeba tam gdzieś wygenerorować dodatkowe miejsce na parking. Blok który wybudowano z tyłu jest wciśnięty tam na siłę, jest za duży na taką małą działkę, nie ma jak przejść ani wyjść! Wstyd jak ktoś z rodziny czy znajomych przyjeżdża, wstyd dla Kolbuszowej, że traktuje mieszkańców bloków jak śmieci. To się nazywa rewitalizacja miasta?????

  3. Paranoja, zaparkować tam po południu to jak wygrać na loterii. Auta stoją na chodniku z braku miejsca, wtedy ledwo można przejść, nie mówiąc o przejeździe. Przecież nie trzeba milionów, żeby jakoś to uporządkować i wygospodarować gdzieś kilka miejsc. Najlepiej powiedzieć, że nie ma na to środków i fajrant. Jak powiedział, że zrobi to zrobi, nie musicie mu co roku przypominać. Trzeba też wspomnieć o klientach i pracownikach sklepu Orzech parkujących tam pomimo odpowiedniego znaku. Znalezienie tam miejsca parkingowego lub szczęśliwy wyjazd stamtąd można uznać za naprawdę wielki sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.