KOLBUSZOWA. Czy na działce przy Nilu powinien powstać duży parking?

Na działce, między mostem na Nilu a centrum handlowym, przy drodze krajowej nr 9 w Kolbuszowej rośnie dziś trawa. Teren ten gmina chciałaby wykorzystać na budowę dużego placu parkingowego, najlepiej wielopoziomowego. Tymczasem radni miejscy tym planom powiedzieli „NIE” i na ostatniej sesji odrzucili projekt uchwały dotyczący tej sprawy.

Tymczasem problem jest poważny. Na budowę parkingów w tym rejonie czekają przede wszystkim instytucje położone przy ulicy Kolejowej (przedszkole nr 3, szpitalny oddział nefrologii i dializoterapii, Środowiskowy Dom Samopomocy). Duży parking ułatwiłby także funkcjonowanie obecnych i przyszłych podmiotów komercyjnych zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 9, w tym galerii handlowej.
Emocje Piotra Panka

Urząd Miejski podjął więc kroki w celu zmiany zagospodarowania przestrzennego działki pod kątem budowy parkingu wielopoziomowego. Projekt uchwały w tej sprawie na ostatniej sesji przedstawiono Radzie Miejskiej. Ta jednak go odrzuciła. Najmocniej protestował radny Piotr Panek.

Radny Piotr Panek

Działka ta jest buforem przed zalaniem innych rejonów gminy. Na ulicy Nad Nilem, gdzie mam dom rodzinny, ostatnio zabrakło centymetra, by woda wdarła się do środka – grzmiał. – Zabudowując tą nieruchomość gwarantujecie moim rodzicom i sąsiadom zalanie. Bo jeśli ktoś będzie inwestował w ten teren, to go podniesie, a w efekcie druga część Nilu wyleje z koryta. W związku z tym uchwala w tej sprawie jest skrajnie nieodpowiedzialna. Już samo zaczynanie tego tematu bardzo mi się nie podoba.

Burmistrz nie zrezygnuje

W podobnym tonie wypowiadał się radny Mirosław Kaczmarczyk: – Wiemy, że tereny nad Nilem często padają ofiarą podtopień i powodzi nawet przy niewielkich opadach. Widziałem co się tam dzieje, dlatego też uważam, że jest to nieodpowiedzialne działanie. Powinniśmy zacząć od budowy zbiorników retencyjnych, które zapewniłyby nam wszystkim bezpieczeństwo, a dopiero potem ewentualnie inwestować w te atrakcyjne tereny, by mogły służyć wszystkim mieszkańcom – apelował.
Ostatecznie, na wniosek radnego Józefa Fryca, radni zdecydowali o wycofaniu projektu z porządku obrad. Burmistrz Jan Zuba nie zamierza jednak składać broni. – Nie zrezygnujemy z tego. Plany rozwojowe gminy kreślą mieszkańcy, a rzeczywistość zmienia się bardzo dynamicznie – oświadczył Jan Zuba. – Wszyscy wiemy, że w centrum miasta brakuje miejsc postojowych, dlatego jest potrzeba dokonania zmian w zagospodarowaniu tego terenu w celu budowy parkingu wielopoziomowego.

9 Komentarzy

 1. Bo tacy so radni mniejscy blokujo rozwój gmniny a potem sie dziwio że gmnina sie nie rozwija przypomnimy sobie jak bedo wybory a szczeguólne panu radnemu pankowi

 2. Co roku woda zalewa ludzi na Zielonej i Szkołę nr1.
  Czy oni są ślepi?
  Najlepsze, że radnemu Karkutowi pomysł z parkingiem wielopoziomowym też się podoba. Czy też ma w głowie to co Zuba?
  Niestety chyba tak.

 3. Miasto ma się rozwijać ale nie kosztem mieszkańców. Już zapomnieliście ile ludzie mieli wody w domach? Zaczynając od ulicy Zielonej w Kolbuszowej, SP nr 1, następnie tereny na przeciwko cmentarza, całe dawne Tesco było pod wodą po kolana, kończąc na Dolnej gdzie woda miejscami sięgała do pasa. Brawa i podziękowania dla Piotrka za to że zwyczajnie myśli o ludziach. Prze dobry chłopak, jasny punkt kolbuszowskiej polityki.
  Podziękowania także dla Sz.P.Miroslawa Kaczmarczyka za udzielone wsparcie w batalii, bez niego na pewno reszta próbowałaby Piotra zakrzyczeć. Doceniamy i będziemy pamiętać!
  A za 4 lata radzę Radnemu Pankowi powalczyć o stołek Burmistrza. Takiej osoby nam tu trzeba, rozważnego gościa z dobrym serduchem. Kibicujemy!

 4. nie piszcie bzdur ze na parking czekaja w szpitalu po drugiej stronie ulicy bo wszyscy dobrze wiemy ze najbardziej ten parking pasuje wlascicielowi pobliskiej galerii !!!! mam propozycje -niech owy wlasciciel wybuduje za wlasne pieniadze parking na slupach gdzie w razie powodzi dzialka rowniez bedzie spelniac role zalewowa ale nie za nasze podatnikow pieniadze 🙂

 5. parking powinien zostać wybudowany podziemny wraz z łódkami mogą być i „podwodne” w ramach rozwinięcia turystyki i rekreacji

 6. Pankowi ulewa spadła jak z nieba.
  Może wywołał ją tymi krzykami? Ile to człowiek zrobi byle wyszło na jego…
  Niby gówniarz a jeden z bardziej rozważnych w towarzystwie.

 7. taa jasne , nefrologii potrzebny jest parking po drugiej stronie drogi … żeby pacjenci szli pół kilometra … i co pewnie tam będą karetki parkowały … taka idiotka z urzędu miasta też takie bajki opowiadała … barkowska leman , straszne pojeby w tym urzędzie w kolbuszowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.