Będzie więcej parkomatów na płycie Rynku

Więcej kasy z mandatów niż z płatnego parkowania

Wszystko wskazuje na to, że w centrum Kolbuszowej pojawi się czwarty parkomat. Pojawi się on w północno-zachodniej części Rynku. To efekt interwencji mieszkańców.

Strefa płatnego parkowania na kolbuszowskim Rynku rozpoczęła funkcjonowanie w listopadzie 2019 roku. Płatne parkowanie obowiązywało w dni robocze w godzinach 9-17. Stawka za każdą godzinę postoju wynosiły złotówkę. Wprowadzono też możliwość darmowego parkowania na 30 minut.
Przy dawnym „Kokosie”

Opłaty za postój były uiszczane w trzech parkomatach: dwóch we wschodniej części placu, jednym w zachodniej. Od dawna jednak prosi się o czwarte takie urządzenie. Z takim też wnioskiem na ostatniej sesji Rady Miejskiej wystąpiła Joanna Procak, aktywna mieszkanka Kolbuszowej.

– Takie sygnały mam od wielu osób, w tym także spoza naszego miasta. Między innymi pan z Rzeszowa pytał mnie, gdzie może pobrać bilecik za parkowanie przy Delikatesach Centrum, dawnym „Kokosie”. Ludzie muszą biec do parkomatu pod piekarnię potem i wrócić, żeby zrobić zakupy w Delikatesach. Nie są z tego powodu zadowoleni.

Joanna Procak zaproponowała, żeby parkomat stanął w miejscu infomatu, z którego mało kto korzysta.

– Wiemy, że infomat ma stanąć na Parkowej. Może należałoby go przenieść z Rynku, a w jego miejsce postawić parkomat – proponowała.
Burmistrz Jan Zuba jest na tak.

– Zgadzam się, że na Rynku potrzebny jest dodatkowy parkomat. Podejmiemy działania, żeby tak się stało. Stanie on w północno-zachodniej części miejsc parkingowych – zapewnił Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.