Wiemy, ile Kolbuszowa zapłaci za atak zimy

Kolbuszowa pod śniegiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niewiele ponad miesiąc temu burmistrz Jan Zuba oświadczył, że koszty walki z obfitymi opadami śniegu tej zimy będą szokujące. Dziś już wiadomo o jakich kwotach mowa.
Dwukrotny atak zimy, z którym w pierwszych dwóch miesiącach tego roku mieliśmy do czynienia, zaskoczył wielu, w tym także tradycyjnie drogowców. Symbolem tej sytuacji była rzeźba krokodyla na Rynku, którą całkowicie zasypał śnieg. Widać było tylko pysk…

– Obfite opady śniegu już teraz kosztują nas bardzo dużo. Ludzie pracują od godz. 4 rano do 23 w nocy. Nie mają zmiany. Robią to ci sami pracownicy, oczywiście z przerwami. O ile pierwszy atak zimy był  przyjazny, bo śnieg był zmrożony i sypki, że szło to wszystko dobrze; to za drugim razem śnieg był mokry i ciężki – mówił w styczniu burmistrz Jan Zuba.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej zdradził, że „akcja zima” kosztowała gminę około 600 tysięcy złotych.

– To jest olbrzymia kwota. Ościenne gminy typu Cmolas, Raniżów czy Niwiska, poniosły koszty kilkudziesięciotysięczne. Dlaczego? Bo dróg gminnych mają niewiele, w większości są one powiatowe i wojewódzkie. A wiec gminy nie muszą wydawać dużych pieniędzy na odśnieżanie. My niestety musimy – zaznaczył burmistrz.
Tak było 25 stycznia 2021 r.

2 Komentarze

  1. Bez żartów, to niespełna 0,01 sasina. A jakby to przeliczać na rydzyki to wychodzą jakieś śladowe promile… Swoją droga jak pomyślę, ile wydajemy na zimną, ogrzewaną gazem geotermie w Toruniu i przeliczę ile takich miast jak nasze można byłoby za to odśnieżyć. Albo ile przepuszczamy na CPK czy PFN… Mielibyśmy na odśnieżanie Kolbuszowej na wiele, wiele nie lat, a wieków.

  2. czyli co ? burmistrz byl zaskoczony tym ze zima przytrzymala kilka tygodni ?? tak jakby jej nie bylo od 20 lat ? a ostatnie lata kiedy zimy nie bylo powinny byc spore oszczednosci z tego powodu ,to gdzie sie podzialy ? czyzby poszly na nagrody dla urzednikow za prace za ktora normalnie otrzymuja pensje ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.