Będzie rewitalizację miasta. Zobacz, co zostanie zrobione [WIZUALIZACJE]
Mamy bardzo dobre wiadomości! Kolbuszowa dostała ogromne pieniądze na drugi etap rewitalizacji miasta (w pierwszym m.in. zmodernizowano płytę Rynku). Ogólna wartość przedsięwzięcia to 18 546 540 zł, z czego dotacja unijna wynosi prawie 10 milionów złotych!

Projekt, który Urząd Miejski przygotował w partnerstwie ze Starostwem Powiatowymparafią p.w. Wszystkich Świętych, zajął pierwsze miejsce na liście wniosków zakwalifikowanych przez Podkarpacki Urząd Marszałkowski do dofinansowania. Prace ruszą w tym roku i potrwają dwa lata.

Jan Zuba: To dobre wieści

Mam dla kolbuszowian dobre wieści. Dostajemy pieniądze na rewitalizację miasta i na nową zieleń miejską – powiedział nam burmistrz Jan Zuba. – Część jest zadań związanych z zielenią będzie współfinansowana środkami z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Powstaną obiekty, które naprawdę będą służyć mieszkańcom. Przede wszystkim estetyka przestrzeni publicznej się poprawi.
Rozwiązany też parę problemów społecznych. Powstanie dzienny dom seniora,  pomiędzy ul. Narutowicza a plebanią i parkingiem pojawi się ogród wypoczynkowy – wylicza burmistrz – Dostaniemy też pieniądze z Warszawy na Park Niepodległości. Część prac w ramach rewitalizacji będzie miała miejsce w budynku dworcowym, w tej części, która nie będzie związana z obsługą podróżnych, a będzie pełniła różne funkcje społeczne. Swoje miejsce znajdzie tam m.in. Zakład Aktywizacji Zawodowej, centrum monitoringu, Straż Miejska, dział świadczeń rodzinnych, organizacje pożytku publicznego itp.

Takie będą inwestycje

Urząd Miejski

 • Przebudowa budynku gospodarczego przy ulicy Narutowicza i utworzenie w nim Domu Pobytu Dziennego Seniora. Placówka ta będzie przeznaczona dla ok. 30 osób powyżej 60 roku życia. Celem jego działalności ma być zapewnienie osobom starszym różnych form aktywności: ruchowej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej.
Dzienny Dom Seniora
 • Zagospodarowanie terenu wzdłuż rzeki Nil, czyli: przebudowa ulicy Parkowej, budowa deptaka i sceny do imprez plenerowych oraz wyposażenie otoczenia w stoły do gier i ławki. W ramach zadania powstaną też nowe miejsca postojowe przy ul. Narutowicza.
Zagospodarowanie okolic Nilu.
 • Przebudowa  dworca w Kolbuszowej i zagospodarowanie jego otoczenia. Budynek zostanie przebudowany i zmodernizowany. Zakłada się jego kompleksową modyfikację energetyczną , przebudowę przyłączy elektroenergetycznych, wodnych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz teletechnicznych, instalację oświetlenia ulicznego, a także wyposażenie placu wokół dworca w elementy małej architektury i zieleni. W wyniku realizacji inwestycji zmieni się też układ i przeznaczenie pomieszczeń. Część prac przy budynku związana z obsługą pasażerów będzie prowadzona w ramach projektu Podmiejska Kolej Aglomeracyjna dzięki współfinansowaniu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.
Nowy kolbuszowski dworzec.

Starostwo Powiatowe

 • Przebudowa części budynku byłych warsztatów szkolnych przy ul. Jana Pawła II
 • Utworzenie parkingu na terenie Inkubatora Przedsiębiorczości
 • Przebudowa i rozbudowa budynku strzelnicy na terenie Liceum Ogólnokształcącego.
Parafia Wszystkich Świętych

 • Przebudowa „Katechetówki”.
 • Adaptacja pomieszczenia w podziemiach kościoła na potrzeby Domu Wsparcia Rodziny.

9 Komentarzy

 1. Drogami by się zajęli, korki takie że o 15:00 ciężko przejechać, budowa obwodnicy i zamknięcie ulicy por. Sawy zakorkowało ulicę Tyszkiewiczów po sam przejazd kolejowy. Jak zaczną to wszystko przebudowywać to Kolbuszową trza będzie objeżdżać szerokim łukiem żeby do nocy w korku nie stać. Jak widać inwestycje w pier*oły ważniejsze…

  • Faktycznie, przecież zbierali po 50 złotych na oględziny {chyba 2 lata temu) i nic nie ruszyło z miejsca do tej pory

 2. Te rewitalizacje to w głównej mierze karczowanie pięknych, starych drzew i zamienianie je na jakieś śmieszne krzaki i beton. Lata coraz bardziej upalne, a tu zero cienia i nie ma się gdzie schronić przed palącym słońcem. Miasto, które kiedyś było naprawdę zielone, czym urzekało i miejscowych i przyjezdnych zmienia się w brukowaną pustynie. Smutne. A jak słyszę o jakichś stołach do gier na wolnych powietrzu to ogarnia mnie pusty śmiech.
  Natomiast budynkowi dworca należy się porządny remont od lat, bez dwóch zdań.

 3. to niespełna 0,5% tego, co dostał od PiS (czyli w praktyce ode mnie i od Ciebie, bo przecież nie z kieszeni posłów- oni mają wyższą kwotę wolną od podatku) w ciągu ostatnich lat jeden jedyny Rydzyk na swoje przyjemnostki.

 4. ciekawe czy zaprojektowali nawadnianie tej nowej zieleni, czy wciąż prowizorka… jak na rynku i nowych nasadzeniach na wyremontowanych ulicach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.