Czy szkolne sale gimnastyczne w Kupnie i Kolbuszowej doczekają się remontu?
Stan stolarki okiennej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Kupnie pozostawia wiele do życzenia. Jest tak źle, że przy większych deszczach na parkiecie pojawiają się kałuże wody. Stąd co roku pojawia się apel o wymianę okien. Odpowiedź magistratu była jedna i ta sama: nie ma pieniędzy.

Być może to się jednak zmieni. Magistrat zamierza złożyć wniosek do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie. W tej aplikacji jest m.in. wymiana okien w Kupnie. – Stolarka wymaga pilnej wymiany, ponieważ szczególnie jej dolne partie są całkowicie przegniłe, co grozi to wypadaniem szyb z okien – mówi burmistrz Jan Zuba. – Od czasu kiedy ta sala była oddawana do użytku minęło już 18 lat. Technologia znacznie się zmieniła. Stolarka jest tam drewniana. Wymaga wymiany na plastikową.
Wniosek do resortu sportu zawiera również remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 1. – Chcemy połączyć te wszystkie potrzeby, bo minimalna wysokość wniosku musi wynieść 600 tys. zł – poinformował burmistrz. – Tak samo zrobiliśmy w ub. r., kiedy to otrzymaliśmy dotację na remont sali gimnastycznej w szkole nr 2 i budowę boiska wielofunkcyjnego w Kolbuszowej Górnej.
Loading poll ...
Coming Soon
Gdzie mieszkasz?
Gdzie mieszkasz?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.