Jutro czeka nas powrót śnieżyc i srogich mrozów

Kolbuszowa pod śniegiem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej informuje, że jutro (07.02) czeka nas powrót mrozów i śnieżyc. Na drogach mają być trudne warunki. Możliwe są przerwy w dostawie prądu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło w tej sprawie alert

Jeszcze dziś w nocy Polska pozostawać będzie pod wpływem klina wyżowego, który przyniósł bezchmurną pogodę nad znaczny obszar kraju.
Natomiast jutro intensywne opady śniegu i porywisty wiatr będą powodowały bardzo trudne warunki na drogach. Na Podkarpaciu do wieczora w poniedziałek spadnie miejscami do 35-45 cm śniegu.

Mrozy nawet -28C

Wiatr towarzyszący śnieżycom będzie osiągał w porywach do 65 km/h i obok zawiei i zamieci śnieżnych może powodować ograniczenie widoczności. Bardzo możliwe są przerwy w dostawie prądu. Jeśli ktoś w tym okresie będzie potrzebował pomocy, powinien zadzwonić pod nr tel. 112.

Jutro czeka nas powrót śnieżyc i srogich mrozów

Śnieżyca ma też trwać w nocy z niedzieli na poniedziałek (08.02). Wtedy pas opadów zacznie się przenosić bardziej na północy Polski.

Analitycy z Instytutu Meteorologii Gospodarki Wodnej ostrzegają: mróz utrzyma się do połowy lutego, a pod koniec miesiąca termometry wskażą nawet -28C.
Czyli powtórka „z rozrywki”.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.