Policjanci uratowali kobietę przed wyziębieniem. Siedziała sama w domu, w którym panował mróz

Staruszka okradziona przez fałszywego urzędnika

Dzięki współpracy policji i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu udało się uratować przed wyziębieniem samotnie mieszkającą kobietę.

Wczoraj około godz. 9,  z dzielnicowym kolbuszowskiej komendy policji skontaktowała się pracownica Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzikowcu. Poprosiła o pomoc.

Z przekazanych przez nią informacji wynikało, że jedna z jej podopiecznych, mieszkanka gminy Dzikowiec zamknęła się w domu, którego prawdopodobnie nie ogrzewa od kilku dni. Kontakt z nią był trudny z uwagi na jej chorobę.

Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego oraz dzielnicowy. Mundurowi wraz z pracownikami GOPS w Dzikowcu weszli do domu.

W jednym z pomieszczeń siedziała 48-latka. Była otulona w kołdrę. W domu było bardzo zimno. Wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która zabrała kobietę do szpitala.   

Policjanci przypominają, że niskie temperatury stanowią zagrożenie nie tylko dla osób bezdomnych, czy też osób znajdujących się w stanie upojenia alkoholowego.

Wyziębieniem zagrożone są także osoby samotne, starsze, chore czy też nieporadnym życiowo. Pamiętajmy o nich w okresach spadków temperatur. Czasem wystarczy jeden telefon na nr 112, aby uratować ludzkie życie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.