Wykonawca małej obwodnicy miasta zniszczył drogę w Kolbuszowej Górnej
Budowa tzw. małej obwodnicy Kolbuszowej – czyli odcinka, który w Kolbuszowej Górnej połączy drogę krajową nr 9 z traktem wojewódzkim nr 987 prowadzącym do Sędziszowa Małopolskiego, wchodzi w decydujący etap. Tymczasem mieszkańcy skarżą się na wykonawcę prac, który budując łącznik zniszczył drogę gminną w Kolbuszowej Górnej.

Do dziś inwestor nie pojawił się na ten drodze, a wygląda ona fatalnie. Normalne jest to, że przy takich zadaniach niszczą się lokalne drogi, ale normalne jest też to, że wykonawca doprowadza je do takiego stanu, w jakim je zastał – grzmiał radny Józef Fryc na ostatniej sesji Rady Miejskiej. Następnie złożył pisemną interpelację w tej sprawie do burmistrza Jana Zuby. Znajdziesz ją TUTAJ.
 Mała obwodnica kosztować ma prawie 8,5 mln zł. Jej celem jest zmniejszenie korków na krajowej „dziewiątce” i uwolnienie centrum miasta od spalin. Prace mają zakończyć się końcem września.

7 Komentarzy

  1. Uwalniają Centrum od spalin kosztem mieszkańców Górnej… Zniszczenia drogi?? Gdzie niby? Weź człowieku myśl jak coś piszesz!! Mieszkam tuż obok budowy drogi i jakoś się nie skarże. ani na budowę „obwodnicy” ani na brak dojazdu na posesję przez brak chodnika czy pachołki. Kolbuszowa.lokalne24 uprzejmie proszę sprawdzić podawane przez Pana informacje zanim Pan co kolwiek opublikuje ….

  2. W jaki sposób ta droga ma zmniejszyć korki w Kolbuszowej? Przecież skrzyżowanie z dotychczasową drogą (na Sokołów, Leżajsk) jest kilkaset metrów dalej? Nie rozwiązuje to chyba głównego problemu intensywnego ruchu w kierunku Rzeszowa, bo nie omija całej miejscowości. Pytanie pozostaje, dlaczego inne miejscowości, jak Mielec czy Połaniec (o jeszcze innych nie wspominając) potrafią zrobić obwodnicę rzeczywiście wyciągającą ruch poza miasto, adekwatnie rozwiązującą problem, a w Kolbuszowej jak zwykle są stosowane jakieś trudne do zrozumienia półśrodki? Chyba, że ktoś mi to wytłumaczy.

    • Jadąc krajową 9 (np. od Tarnobrzega w stronę Sędziszowa Młp.) pojedziesz na dużym rondzie prosto i na drogę wojewódzką 987 wjedziesz właśnie przez budowana „obwodnicę”. Dzięki temu będzie mniejszy ruch samochodów ciężarowych w okolicach runku i na ul. Piłsudskiego. Część ruchu lokalnego też przeniesie się na budowaną drogę. Ogólnie rzecz biorąc robią dobrze, ale żeby to nazywać obwodnicą to jednak przesada.

  3. Moim zdaniem nie robią nic w kierunku obwodnicy to Kolbuszowa umrze tak jak np. Głogów Małopolski, boją się o kieszeń. Zawsze ktoś tam jedzie zobaczy coś zatrzyma się coś kupi cos zamówi, zarezerwuje byle co z czego jest kasa. A tak to każdy ominie, zapomni o istnieniu Kolbuszowej.

  4. Może dlatego że jeden bezradny zakupił tam dzialki i musi wyjść na swoje? Z rządzenia już wyszedł całe szczęście to choć grosza łapnie na pocieche.

    • Za te rudery po Skowronach i kawałek pola zapłacili 2,5 mln zł. Ok droga jest potrzebna nie mówię że nie.. może Pan M zacznie tamtędy tirami jeździć a nie tuż pod oknami… Tylko że obawiam się jednak że zrobi się niebezpiecznie i jak to zwykle bywa będą jeździć na przełaj przez rondo lub londowac na pobliskich podwórkach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.