KOLBUSZOWA. Dlaczego na skrzyżowaniu przy Biedronce nie ma monitoringu?

Wybudują duży zbiornik retencyjny obok Biedronki?

Skrzyżowania ulicy Obrońców Pokoju z ulicami Grunwaldzką i Jana Pawła II to najbardziej wypadkogenne miejsca w Kolbuszowej. Od lat są tam: stłuczki, wypadki i strach przed najgorszym. Dziwić więc może, że do tej pory „krzyżówki” te nie posiadają monitoringu.  

O ustawienie kamer na skrzyżowaniach w ciągu ulicy Obrońców Pokoju na ostatniej sesji Rady Miejskiej zaapelowała Joanna Procak, aktywna mieszkanka gminy. – Uważam, że byłoby wskazane pojawienie się tam monitoringu. W ostatnim czasie znowu tam miało miejsce zdarzenie – alarmowała.

Burmistrz Jan Zuba zapewnił, że miejski monitoring jest rozbudowywany co roku. – Myślę, że w 2022 roku każde niebezpieczne skrzyżowania w mieście powinno być w obiektywie naszych kamer – obiecał.
Dodał, że w niedalekiej przyszłości centrum miejskiego monitoringu będzie mieściło się w nowym budynku dworca autobusowego, którego modernizacja właśnie się rozpoczęła. – Obraz każdej z kamer z terenu Kolbuszowej będzie kierowany do tego właśnie centrum – zaznaczył burmistrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.