Andrzej Jagodziński Bibliotekarzem Województwa Podkarpackiego

Andrzej Jagodziński, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, został laureatem wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, otrzymał również tytuł Bibliotekarza Podkarpacia 2019. Doceniono jego wkład w modernizację budynku synagogi i nowe technologie w bibliotece. Gratulujemy!

Kolbuszowianin automatycznie startuje w konkursie na Ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku. Jego wyniki zostaną opublikowane na portalu SBP 6 maja 2020 r. Andrzej Jagodziński nie tylko dyrektor biblioteki, ale również prezes Regionalnego Towarzystwa Kultury im. Juliana Macieja Goslara.
Za nowe technologie

Dzięki jego staraniom w ubiegłym roku zakończyła się modernizacja budynku dawnej synagogi na potrzeby Oddziału Edukacji Kulturalnej i Regionalnej. Dziś mieszczą się: Galeria Miejska, Multimedialne Muzeum prezentujące historię Kolbuszowej i regionu, magazyn zbiorów regionalnych oraz sala przystosowana do organizacji różnorodnych imprez. W 2019 r. Oddział odwiedziło 5 394 osoby.

Od lat kolbuszowska biblioteka jest pionierem we wdrażaniu nowych technologii. W 2019 r. zautomatyzowała proces wypożyczeń, zainstalowała wrzutomat do całodobowych zwrotów książek, a w systemie bibliotecznym rozpoczęto ewidencjonowanie i udostępnianie: ikonografii, ksiąg parafialnych, fotografii , filmów, nagram audio oraz dokumentów elektronicznych, w tym e-booki.
Jednym z priorytetów  dyr. Jagodzińskiego jest digitalizacja zbiorów regionalnych i rozwój biblioteki cyfrowej. W 2019 r. pozyskano dla niej 695 dokumentów, z których tworzone są pliki prezentacyjne.

2 Komentarze

  1. doceniono jego wklad w odbudowe synagogi 🙂 a myslalem ze taki urzednik dostaje za ta prace pieniadze ? mam juz dosc takich laurow i pochwal ze wykonywanie obowiazkow ,no chyba ze ten pan te prace wykonywal po godzinach nieodplatnie to wtedy jestem za takimi podziekowaniami ale jesli jakis urzednik wykonuje swoje zadania za ktore bierze niezla czesto kase to na litosc nie blaznijmy sie w dawaniu nagrod bo to typowo komunistyczne byle tylko order na piersi przypiac i nagrode pieniezna w kieszen schowac .

  2. Gratuluję. Należy się. Bo chociaż widać, za jaką pracę (najbardziej wkurzają nagrody typu „się po prostu należały”). Dobrze, że ktoś wreszcie zagospodarował synagogę i to w taki sposób, że każdy chętny ma do niej dostęp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.