Kolbuszowski ZOL przygotowuje miejsce dla osób objętych kwarantanną. Czy będzie ewakuacja pacjentów?

Jeden z naszych Czytelników powiadomił nas o planowanej ewakuacji pacjentów Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Celem tego, jak sugeruje, miałoby być utworzenie miejsca na kwarantannę dla osób podejrzenych o zarażenie koronawirusem. Zapytaliśmy o to w ZOL.

Zakład Opiekuńczo – Leczniczy funkcjonuje w budynku przy Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej. Jego zadaniem jest okresowe objęcie całodobową pielęgnacją, rehabilitacja oraz kontynuacja leczenia pacjentów przewlekle chorych. Jest to jedna z największych tego placówek na Podkarpaciu.

ZOL: – Ewakuacji nie będzie

Tymczasem jeden z mieszkańców poinformował nas o planowanej ewakuacji pacjentów ZOL. Powiedział nam, że ma tam zostać utworzone miejsca dla osób objętych kwarantanną w związku z podejrzeniem koronawirusa. – Wiem o tym od jednej z moich sąsiadek, która ma tam mamę – oświadczył nasz Czytelnik.
To są bzdury. Nie ma żadnej ewakuacji pacjentów – oświadczyła Małgorzata Jemioło, kierownik ZOL. – Nic takiego absolutnie nie ma miejsca. Owszem mamy obowiązek wydzielenia pomieszczenia, tzw. części brudnej, co niniejszym czynimy, ale to nie wiąże się z żadną ewakuacją pacjentów – zaznaczyła.

Powiat kolbuszowski jest jednym z nielicznych rejonów Podkarpacia, gdzie nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Objętych kwarantanną jest tu 346. osób.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.