Dziesięć tysięcy bezpłatnych maseczek ochronnych dla mieszkańców gminy

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował dziś o przekazaniu mieszkańcom gminy 10 000 maseczek ochronnych. Jak czytamy w komunikacie, będą one przygotowane przez Fundację na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, i od jutra wydawane w liczbie dwóch sztuk na gospodarstwo.

Magistrat nie powiadomił jednak, w jaki sposób będzie się odbywać wydawanie maseczek. Nie napisano też, czy będą one bezpłatne. Wnioskujemy, że tak. Zresztą trudno sobie wyobrazić inny scenariusz.

Jak dowiadujemy się o Grzegorza Romaniuka, prezesa Fundacji, maseczki będą wydawane na pływalni krytej „Fregata”. – Naszym zadaniem jest natomiast ich uszycie – precyzuje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że od czwartku (16.04) w życie wchodzi obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. Nakaz ten ma oczywiście związek z walką z epidemią koronawirusa.
Chodzi o zakrywanie nosa i ust. To pozwoli ochronić; nie nas, którzy będziemy nosili te maseczki i chustki na twarzy; ale innych przed nami – precyzował Łukasz Szumowski, minister zdrowia – Nie mówimy, że musi to być maseczka. Może to być chustka, szalik. Musimy minimalizować rozprzestrzenianie się epidemii.

Te maseczki mają trafić do mieszkańców gminy Kolbuszowa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.