Zostawił telefon w ładowarce, stracił pieniądze

Uwaga na telefony od fałszywych policjantów

Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego będąc u swojego znajomego miał cały czas telefon przy sobie. Wyjątkiem był czas ładowania urządzenia. To wystarczyło, by na jego konto bankowe włamano się ponad 20 razy.
Na komendę policji w Kolbuszowej zgłosił się mieszkaniec naszego powiatu. Powiadomił on, że dzień wcześniej, był u  znajomego i w towarzystwie kilku innych osób wspólnie spędzali czas.

Kiedy następnego dnia rano zalogował się na internetowe konto swojego banku, zauważył, że na jego rachunku wykonano 21 transakcji. Łącznie stracił ponad tysiąc złotych. Z jego relacji wynikało, że niemal cały czas miał telefon przy sobie, za wyjątkiem momentu, kiedy urządzenie było w ładowarce.

Policjanci ustalili, że przelewy trafiły na internetową platformę hazardową. Konto należało do 31-letniego mieszkańca powiatu kolbuszowskiego, który tego dnia również był obecny na tym spotkaniu.

Jak się okazało, wykorzystał on nieuwagę właściciela urządzenia, przełamał zabezpieczenia do jego bankowości elektronicznej i wykonał transakcje.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 21 zarzutów kradzieży w włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.