Sokół gromi Piasta. Trzy gole Szymańskiego

Sokół rehabilituje się i wygrywa z Polonią Przemyśl

Sokół Kolbuszowa Dolna rozgromił na swoim boisku Piasta Tuczempy i zapewnił sobie utrzymanie w czwartej lidze. Bohaterem spotkania był super snajper  Krzysztof Szymański, który zdobył trzy z czterech bramek.

Gospodarze od początku dominowali na boisku. Widać po nich było pewność siebie wynikającą z serii zwycięstw. Zawodnicy Piasta pełnili role statystów. Na efekty długo nie trzeba było czekać.

W czwartej minucie było już 1-0. Gola, po podaniu Damiana Bożka, zdobył Krzysztof Szymański. Niewiele ponad kwadrans potem drugą bramkę dorzucił Szymański. Asystował Dawid Skupiński.

Po przerwie goście wywalczyli rzut karny. „Jedenastkę” jednak obronił młody Kacper Piechota. Sokół cierpliwie czekał na swoje szanse i dwie z nich wykorzystał w ostatnich minutach meczu. Jedną z nich zdobył niezawodny Szymański (już 25. trafień w tym sezonie), drugą natomiast Patryk Szczurek.

36.kolejka IV ligi, piątek, 8 czerwca
Sokół Kolbuszowa DolnaPiast Tuczempy 4:0 (Szymański 4, 26 i 89’, Szczurek 78’)
Sokół: Kacper Piechota – Andrzej Skowron, Jakub Stec, Roman Ilnicki (80’ Sebastian Walicki), Damian Bożek, Kamil Aab (54’ Patryk Szczurek), Michał Mazurek (57’ Klaudiusz Dziedzic), Kornel Kołacz, Kamil Miśko (80’ Piotr Karkut), Dawid Skupiński, Krzysztof Szymański.

W następnej kolejce piłkarze Sokoła zagrają na wyjeździe z przedostatnią MKS Kańczuga. Ten mecz odbędzie się już w sobotę (11.06), o godzinie 17.