Znamy propozycje nazw ulic w Cmolasie [LISTA]

Duże pieniądze na budowę chodnika w Cmolasie

Niebawem Cmolas i Dąbrówkę czeka rewolucja administracyjna. Wszystkie domy zostaną przyporządkowane do poszczególnych ulic. O ich nazwach zdecydują mieszkańcy obu sołectw.

Od poniedziałku (08.08) w Cmolasie trwają konsultacje społeczne. Celem jest wyłonienie nazw ulic. Druki ankiet można pobrać ze strony www.cmolas.pl, a także w sekretariacie wójta.
Dokumenty należy wypełnić i wrzucić do urny w Urzędzie Gminy lub wysłać na: cmolas@cmolas.pl. Konsultacje mają trwać do 22.08. Ostateczną decyzję za kilka tygodni mają podjąć radni.

Sprawa nazewnictwa ulic wzbudza duże emocje, a w sieci toczy się żywiołowa dyskusja.

– Wcale mnie to nie dziwi. Sprawa jest bardzo ważna, bo dotyczy wszystkich mieszkańców Cmolasu i Dąbrówki. Każdy numer domu zostanie przyporządkowany do jakiejś ulicy. Na początku powstała wstępna lista ponad 50 propozycji nazw ulic. Potem, do połowy lipca odbywały się coś w rodzaju prekonsultacji społecznych – mówi Magdalena Szpyt, przewodnicząca Komisji Mandatowo-Regulaminowej Rady Gminy.

– Staraliśmy się zebrać propozycje od jak największej liczby mieszkańców. Następnie zostały one przedyskutowane podczas spotkania z udziałem m.in. przedstawicieli sołectw Cmolasu i Dąbrówki. I teraz ta całość, którą zebraliśmy i przeanalizowaliśmy, została przedstawiona mieszkańcom we właściwych już konsultacjach. Projekt jest ambitny. Chcemy w tym roku zamknąć temat i nadać nazwę ulicom publicznym. Nie wykluczamy też nazwania dróg prywatnych, które rokują na rozwój budownictwa – zastrzega.
Duże pieniądze na budowę chodnika w Cmolasie
Magdalena Szpyt, przewodnicząca Komisji Mandatowo-Regulaminowej Rady Gminy Cmolas.

Głos w tej sprawie zabrał wójt Eugeniusz Galek:

– Zachęcam wszystkich mieszkańców Cmolasu i Dąbrówki do aktywnego udziału w konsultacjach.  Jest czas na zmiany, czas nadania nazw ulicom. Chodzi o to, żebyśmy sobie kiedyś nie wyrzucali, że nie mieliśmy na to wpływu – podkreślił wójt.
Propozycje nazw ulic

Ruszyły konsultacje w sprawie nazw ulic w Cmolasie

Ruszyły konsultacje w sprawie nazw ulic w Cmolasie

Ruszyły konsultacje w sprawie nazw ulic w Cmolasie
Ruszyły konsultacje w sprawie nazw ulic w Cmolasie

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.