Przebudują feralne skrzyżowanie, ale nie teraz

Co z krzyżówką Jana Pawła II i Obrońców Pokoju?

Skrzyżowanie ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II od lat wzbudza duże kontrowersje. Zdaniem kierowców jest niefunkcjonalne i wymaga pilnej przebudowy. Burmistrz Jan Zuba mówi, że będzie to możliwe, ale nie teraz.
Temat skrzyżowania ulic Obrońców Pokoju i Jana Pawła II stanął na forum ostatniej Rady Miejskiej, zresztą nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni. Radny Michał Karkut wnioskował o zmianę lokalizacji położonego obok krzyżówki przejścia dla pieszych.

– Jest ono usytuowane niefortunnie. Mówię o tym od lat i nic się nie zmienia. Co stoi na przeszkodzie, żeby zostało przesunięte? W tym miejscu, w którym jest, zagraża bezpieczeństwu ruchu na ulicy – alarmował radny Karkut.

Problem w tym, że nie tylko pasy, ale cała krzyżówka nadaje się do kompleksowej przebudowy.

– Kiedy rano odwoziłem mojego syna do przedszkola, widziałem jak autobus jadący z dziećmi na basen próbował wjechać z Obrońców Pokoju na Jana Pawła II. Było to karkołomne przedsięwzięcie – mówił jeden z mieszkańców.
Burmistrz Jan Zuba obiecał, że skrzyżowanie zostanie przebudowane, ale nie szybko:

– Analizujemy możliwość przesunięcia tego przejścia. Trzeba będzie też tak przebudować skrzyżowanie, żeby wyodrębnić pas przejściowy dla pojazdów skręcających z ulicy Jana Pawła II w prawo, w kierunku Nowej Wsi. Często nie widać, czy coś jedzie z lewej strony, jeżeli obok stanie duży pojazd. A kierowca, który chce skręcić w prawo, nie widzi co się dzieje na drodze.

Chcemy zrobić coś na wzór skrzyżowania przy ulicy Grunwaldzkiej, gdzie jest pas przejściowy. Możemy dzięki temu skręcać w prawo i bezpiecznie dzięki temu włączać się do ruchu. Oczywiście dokumentacja na przebudowę tego skrzyżowania to zadanie, które będzie wykraczało poza ten roku budżetowy – zastrzegł burmistrz.
Mieszkańcy Kolejowej mówią "NIE"
Burmistrz Jan Zuba.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.