Wójtowie po podwyżkach. Najwięcej zarobi Grądziel

Wójt Raniżowa ostro o pośle Chmielowcu

Po podwyżkach, jakie dostali burmistrz Jan Zuba i starosta Józef Kardyś, przyszedł czas na wójtów. Najbardziej skorzystał na tym włodarz gminy Raniżów, Władysław Grądziel.

Wzrost uposażeń samorządowców ma związek ze zmianą w ustawie. Wójtowie z terenu powiatu kolbuszowskiego zostali zakwalifikowani do kategorii gmin do 15 tysięcy mieszkańców.
Po podwyżce najwięcej zarobi włodarz gminy Raniżów, Władysław Grądziel. Dostanie on 17 523 zł brutto z wyrównaniem od 1 sierpnia 2021 roku.

Ale to i tak mniej od starosty Józefa Kardysia, którego nowa pensja wyniesie 19 500 zł. Natomiast 18 505 zł – burmistrz Jan Zuba. Włodarz gminy Majdan Królewski, Jerzy Wilk będzie miał 16 776 zł; a Elżbieta Wróbel, wójt gminy Niwiska oraz Józef Tęcza, wójt gminy Dzikowiec dostaną po 16 500 zł.

Na dzisiejszej sesji Rada Gminy Cmolas podniosła uposażenie wójtowi Eugeniuszowi Galkowi. Dzięki temu miesięczne zarobi on 16 645 zł brutto.

– Wynagrodzenie pana wójta nie było podnoszone od siedmiu lat. W tym czasie wypłaty pracowników urzędu wzrosły aż o 42,5 procent. Ponadto bierzemy pod uwagę bardzo dobrą pracę pana wójta. W związku z tym wnioskujemy o jego wynagrodzenie w wysokości 16 645 zł. Kwota minimalna, jaką ustawowo musi otrzymać to 15 576 zł. Jest to więc wynagrodzenie jest niewiele mniejsze od najniższego, natomiast duże mniejsze od maksymalnego – mówił Marian Posłuszny, sekretarz Urzędu Gminy Cmolas.
Głosowanie radnych w sprawie nowej wypłaty wójta było jednogłośne na tak.

– Gratuluję panu wójtowi motywacyjnej podwyżki. Ustawodawca wykonał tu za nas robotę, bo przypuszczam, że jako rada za tak wysokim wynagrodzeniem ręki byśmy nie podnieśli – komentował radny Andrzej Zagroba.

– Ja tam ani nie zazdroszczę panu wójtowi tego wynagrodzenia, ani jego pracy – zaznaczył Ryszard Warzocha, przewodniczący Rady Gminy.

Głos zabrał również wójt Eugeniusz Galek:

– Dziękuję za docenienie mojej pracy. Przed nami jest jeszcze trochę spraw do zrobienia i jeszcze więcej do przygotowania. Myślę, że razem podołamy trudnościom, które są wokół nas. Bardzo dziękuję moim współpracownikom, którzy wspomagają mnie w trudnych chwilach.
Wójtowie po podwyżkach. Najwięcej zarobi Grądziel
Miesięczne pensje brutto włodarzy powiatu kolbuszowskiego.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.