Pomóżmy wolontariuszom „Szlachetnej Paczki”

Zostań wolontariuszem akcji „Szlachetna Paczka”

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” to ludzie wyjątkowi, którzy społecznie niosą pomoc innym. Jeśli chcesz ich wesprzeć, nie wahaj się ani chwili.

Kolbuszowscy aktywiści „Szlachetnej Paczki” odwiedzili rodziny w potrzebie. Spotkania i usłyszane historie cały czas tkwią w ich głowach…
– Życie naszych bohaterów jest smutne i poruszające, wiemy, że dzięki pomocy „Szlachetnej Paczki” w ich życiu może pojawić się choć iskierka nadziei na lepsze jutro. To właśnie my możemy im podarować szansę na odrobinę radości i normalności. Jeżeli macie choć chwilę czasu, zajrzyjcie na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl. W zakładce „wybieram rodzinę”, zaznaczcie województwo podkarpackie, powiat kolbuszowski i przeczytajcie historie naszych rodzin. Jeżeli któraś z nich Was poruszy i zechcecie pomóc tym ludziom będziemy wam wdzięczni – apeluje Anna Jarosz-Stec, liderka kolbuszowskiej „Szlachetnej Paczki”.

Paczkę można przygotować indywidualnie, z rodziną, przyjaciółmi lub jako firma. Można ją też dostarczyć do magazynu „Świątecznej Paczki”. Mile widziane są: żywność, środki czystości, odzież lub zabawki dla dzieci, które my przekażemy potrzebującym.
– Jeżeli potrzebujecie więcej informacji na temat tego projektu służymy pomocą, można się z nami skontaktować telefonicznie pod numerem 509 736 184 – zachęca Anna Jarosz-Stec.

Na czym polega „Szlachetna Paczka”? Wolontariusze najpierw zbierają informacje o osobach samotnych i rodzinach będących w trudnym położeniu. Tak powstaje baza danych. Z niej darczyńcy mogą wybrać rodzinę, której mogą pomogą. Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, czyli w „Weekend Cudów”, wolontariusze wyruszają do domów z prezentami.

W ubiegłym roku dzięki akcji „Szlachetna Paczka” w całej Polsce pomoc materialną otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin z 93 miejscowości.

W akcję zaangażowało się 11 tysięcy wolontariuszy. Świąteczne paczki dotarły też do 17 potrzebujących rodzin z terenu powiatu kolbuszowskiego.
Pomóżmy wolontariuszom "Szlachetnej Paczki"
Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” z terenu powiatu kolbuszowskiego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.