Edyta Mokrzycka: – Udział w „Szlachetnej Paczce” to odruch serca. Trzeba pomagać

Edyta Mokrzycka: - Udział w "Szlachetnej Paczce" to odruch serca. Trzeba pomagać

Jutro odbędzie się otwarcie bazy rodzin, które zostaną objęte wsparciem „Szlachetnej Paczki. Wśród darczyńców akcji jest Niepubliczne Przedszkole Językowe „Happy Kids” w Kolbuszowej. Dodatkowo dyrektor tej placówki, Edyta Mokrzycka, jest jedną z wolontariuszy, którzy w „Weekend Cudów” obdarują potrzebujących.

Wolontariusze najpierw zbierają informacje o osobach samotnych i rodzinach będących w trudnym położeniu. Tak powstaje baza danych. Na tej podstawie darczyńcy wybierają potrzebującą rodzinę, której pomogą.

Weekend Cudów

Szlachetna Paczka” to znana ogólnopolska akcja charytatywna, która również działa na terenie powiatu kolbuszowskiego.

Wśród zgłaszanych potrzeb najczęściej są artykuły spożywcze i AGD (pralki, lodówki, kuchenki), meble, środki czystości, zimowe ubrania czy materiały szkolne dla dzieci.

Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, czyli w „Weekend Cudów”, wolontariusze wyruszają z prezentami do domów potrzebujących.

Znowu w „Szlachetnej Paczce”

Wśród darczyńców „Szlachetnej Paczki” jest Niepubliczne Przedszkole Językowe „Happy Kids” w Kolbuszowej. Dyrektor tej placówki, Edyta Mokrzycka jest wolontariuszką akcji. Robi to zresztą co roku. Dlaczego?

– Każdy z nas ma coś do zaoferowania drugiemu człowiekowi. Wystarczy chcieć wyjść z inicjatywą. Życie ludzkie jest ulotne, a pomoc innym bez konieczności oczekiwania czegoś w zamian sprawia, że „rozkwitamy od środka”. To daje olbrzymią satysfakcję. Jednak najważniejsze jest to, żebyśmy docenili wartość ludzkiego życia.

– Cytat, który w tym kontekście dla mnie jest bardzo cenny i który służy mi od wielu lat, to słowa wypowiedziane przed laty przez naszego papieża, Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”. To piękne słowa – dodaje Edyta Mokrzycka.

Kim są potrzebujący?

Otwarcie bazy rodzin „Szlachetnej Paczki” odbędzie się w sobotę (18.11).

Wśród potrzebujących są osoby starsze i samotne; rodziny wielodzietne, z niepełnosprawnościami lub ciężkimi chorobami; samotni rodzice; oraz ludzie dotknięci przez nagłe nieszczęście.

Każdy kto chce wziąć udział w tej pięknej akcji i pomóc potrzebującym, powinien skontaktować się z kolbuszowskim oddziałem „Szlachetnej Paczki”. Nr tel. to: 509 736 184.

Można też pisać na e-mail: szlachetnapaczkakolbuszowa@op.pl.

Pomóżmy wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.