Nie żyje Eugeniusz Janczyk, człowiek wielu talentów

Nie żyje Eugeniusz Janczyk, człowiek wielu talentów

Zmarł Eugeniusz Janczyk, znany w Kolbuszowej nauczyciel, radiesteta i autor wierszy. Miał 64 lata. Jego pogrzeb najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Eugeniusz Janczyk urodził się w 1957 r. w Kolbuszowej. Ma dwoje rodzeństwa: brata i siostrę. Jego ojciec, Stanisław Janczyk, był lubianym nauczycielem chemii w Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej. Uczniowie wspominają go jako łagodnego i uśmiechniętego człowieka.
– Gienek był moim rówieśnikiem. Obaj chodziliśmy do liceum, ale byliśmy w innych klasach. Pamiętam, że w tych czasach był bardzo wysportowanym chłopakiem. Nie byłem więc zaskoczony, kiedy po maturze zdecydował się wybrać na Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie – wspomina Janusz Skowron, pochodzący z Kolbuszowej rysownik, malarz i grafik, promotor kultury i sztuki polskiej, na co dzień mieszkający w Nowym Jorku.

Po studiach Eugeniusz Janczyk uczył WF w szkołach podstawowych w Siedlance i w Komorowie. Jego dodatkową specjalnością była radiestezja (szukanie ujęć wody i surowców naturalnych), miał w Kolbuszowej zarejestrowane usługi w tym zakresie. Wydał tomik swoich wierszy.

– Ostatni raz widziałem się z nim w maju tego roku w Kolbuszowej Górnej na spotkaniu klasowym; i potem na wernisażu mojej wystawy w Starachowicach, gdzie był z grupą kolbuszowian i czytał swoje kuplety – wspomina Janusz Skowron.

Nie żyje Eugeniusz Janczyk, człowiek wielu talentów

W ostatnich latach swojego życia przebywał na emeryturze. Zmarł w poniedziałek (29.11). Osierocił trzech synów. Jego pogrzeb prawdopodobnie odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.