Zdobyła dwa złota i znowu pobiła rekord Polski

Zdobyła dwa złote medale i pobiła rekord Polski

Magda Niemczyk zdobyła dwa złote medale Halowych Mistrzostw Polski do lat 20, które odbyły się w Rzeszowie. Lekkoatletka z Kolbuszowej Górnej tryumfowała na dystansach 60  i 200 metrów. W tym drugim biegu pobiła… swój własny rekord Polski.

Nie tak dawno informowaliśmy o wielkim sukcesie Magdy Niemczyk, która wynikiem 23:53 ustanowiła nowy rekord Polski do lat 20 w biegu na 200 m.
Stało się to w sobotę (05.02) w hali Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. Wydawało sie, że lepiej być nie może…

A jednak może. Tydzień później na Halowych Mistrzostwach Polski U-20 w Rzeszowie reprezentantka klubu Tiki-Taka Kolbuszowa zdobyła dwa złote medale na dystansach 60 i 200 m.

W tym drugim biegu pobiła swój własny rekord Polski, który od teraz wynosi 23.49. To pierwszy wynik na listach Europy i czwarty na listach światowych.

Wczoraj z podopieczną trenera Bogdana Karkuta spotkały się lokalne władze: burmistrz Jan Zuba i poseł Zbigniew Chmielowiec. Magda wręczyła im zdjęcia z autografem z Mistrzostw Europy 2021, skąd przywiozła brązowy medal w sztafecie 4 x 100m.
– Jesteśmy dumni, że mieszkanka naszej gminy tak pięknie rozwija swój talent i osiąga wspaniałe wyniki sportowe. Powinniśmy zrobić wszystko, by pomóc jej w realizacji swoich marzeń. By mogła wziąć udział w Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku – napisał poseł.

Zdobyła dwa złote medale i pobiła rekord Polski

Zdobyła dwa złote medale i pobiła rekord Polski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.