Burmistrz: – Wysepki i łuki na ulicy Jana Pawła II są w normie [POSŁUCHAJ]
O „wysepkach”, które powstały po przebudowie ul. Jana Pawła II napisaliśmy już chyba wszystko. Przypomnijmy tylko, że w wyniku inwestycji za prawie dwa miliony złotych powstały przeszkody, które nie tylko utrudniają jazdę, co czasem ją wręcz uniemożliwiają. Mogą coś o tym powiedzieć kierowcy szkolnych autobusów czy pojazdów dostawczych. Swoje robią też wysokie krawędzie „wysepek”.
Głos w tej sprawie zabrał burmistrz Jan Zuba. Podkreślił on, że przebudowa ulicy została zrealizowana zgodnie z projektem i przepisami prawa. Zaznaczył też, że szerokość łuków i pasa drogowego są w normie. Dodał, że do końca tego miesiąca podejmie decyzję co do ewentualnych korekt ulicy.
– Zdajemy sobie sprawę, że są tam pewne utrudnienia – mówił burmistrz. – Że dochodzi do sytuacji, że kierowca najeżdża na krawężnik, gubi kołpak, uszkadza koło czy felgę. Myślę jednak, że z czasem nauczymy się wszyscy korzystać z tej drogi. Mam nadzieję, że uda się dokonać korekt, które wyeliminują ograniczenia, które nie do końca służą wszystkim użytkownikom drogi. Tak więc proszę o cierpliwość.
– Niemniej jednak należy się cieszyć, bo dzięki przebudowie ul. Jana Pawła II zwiększyliśmy w jej obrębie liczbę miejsc parkingowych; mamy ładnie urządzoną zieleń, ścieżkę rowerową, chodnik i ławeczki – wyliczał burmistrz. – Mieszkańcy cieszą z tej ulicy. Wysepki? Zawsze tak jest, że „na papierze” wszystko wygląda idealnie, a dopiero w praktyce wychodzą mankamenty. Wyeliminujemy je.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.