Komisja Rewizyjna: – Radny Romaniuk prowadził biznes na mieniu powiatu
Grzegorz Romaniuk nie jest już radnym powiatowym. To efekt afery, która wybuchła po tym jak wyszło na jaw  prowadzenie przez niego sklepiku na terenie szpitala. Donos w tej sprawie dotarł do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Tarnobrzegu. Sprawą zajęła się również powiatowa Komisja Rewizyjna.
Orzekła ona, że prowadzenie szpitalnego sklepiku jest działalnością gospodarczą z wykorzystaniem mienia powiatu, a jeśli robi to radny powiatu, łamie prawo i musi stracić mandat.  Romaniuk sam zrezygnował z funkcji w radzie. Nie chce jednak komentować sprawy. – Nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności, dlatego zrezygnowałem. Życzę wszystkim wesołych świąt – oświadcza jedynie.
Nie wiadomo kto zastąpi go w Radzie Powiatu, i kto zostanie nowym wiceprzewodniczącym tego samorządu. Trudno też powiedzieć, jak cała sytuacja odbije się na układzie sił w Radzie Miejskiej, gdzie koalicjantem PiS jest Forum Samorządowym, którego Romaniuk jest liderem.
Dodajmy, że w sondzie, w której zapytaliśmy czy w związku z zaistniałą sytuacją Grzegorz Romaniuk powinien stracić mandat radnego powiatowego, większość, bo ok. 55 proc., odpowiedziała, że tak.

5 Komentarzy

  1. Traktujecie go jak przestepce,a sami macie dużo na sumieniu,zrezygnował dajcie mu spokój,postąpił godnie ze swoim sumieniem

  2. Jest to niespraeiedliwe, zemsta kardysia i Cgmielowca.wielki biznes prowadził me mi to duże pieniądze. KArdys i chmielowiec już świętują.

  3. Chyba o tym- że Kolbuszowa niczym nie różni się od reszty miast w naszym kraju afera goni aferę zemsty , zazdrości a ten kto nie ma pracy dalej jej nie ma liczyły i liczą się znajomości ot co!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.