KOLBUSZOWA. O włos od tragedii z udziałem matki i małego dziecka

Radny Adam Kaczanowski był świadkiem zdarzenia, które mrozi krew w żyłach. Z jego relacji wynika, że było tam o włos od tragedii z udziałem matki i małego dziecka w wózku. – Słychać było tylko krzyk maleństwa i pisk hamulców busa – podkreślał Kaczanowski.
Do zdarzenia doszło niedaleko placu zabaw przy ulicy Marii Siedmiograj. Młoda mama z dzieckiem w wózku szła od strony ulicy Polnej lewą stroną drogi jezdni – Nagle od ulicy Witosa zza zakrętu wyłonił się biały bus – wspomina Adam Kaczanowski. – Kobieta nie widziała jednak zagrożenia. Bo przecież bus powinien ją minąć.  Tymczasem z drugiej strony drogi nadjechało srebrne audi…

Wybudujcie chodnik!

Widoczność jest tam bardzo ograniczona i przed zakrętem nie ma jak zobaczyć, co znajduje się dalej na drodze – podkreśla radny. – Kobieta błyskawicznie przeskoczyła przez krawężnik ciągnąc za sobą wózek, który podskoczył na krawężniku i podrzucił do góry dziecko. Słychać było tylko głośny krzyk maleństwa i pisk hamulców busa. Samochody zrównały się dokładnie w tym miejscu, w którym przed chwilą stała matka z dzieckiem. Gdyby nie „zimna krew” kobiety, niechybnie doszłoby do tragedii…

Historię tę Adam Kaczanowski opowiedział na ostatniej sesji Rady Miejskiej, apelując o jak najszybszą budowę chodnika przy ulicy Marii Siedmiograj. – Dni robią się coraz krótsze, dzieci chodzą tamtędy do szkoły, tak samo jak i dorośli mieszkańcy. Jest po prostu niebezpiecznie – akcentował.
Burmistrz Jan Zuba odpowiedział, że inwestycja jest zapisana w tegorocznym budżecie gminy, i że niebawem zostanie ogłoszony przetarg celem wyłonienia jej wykonawcy. Zadanie polegać ma na budowie jednostronnego chodnika o nawierzchni z kostki brukowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kossaka do skrzyżowania z ulicą Krakowską. Jego długość wyniesie około 339 metrów. Przebudowane zostaną zjazdy do działek. Planowo inwestycja ma zostać zrealizowana do końca listopada.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.