Dziś w MDK wspominać będziemy stan wojenny

Obejrzyj film o cudzie w Lourdes

Dziś (14.12), o godzinie 19 w Miejskim Dom Kultury w Kolbuszowej odbędzie się wieczornica z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.

W programie wydarzenia w MDK miedzy innymi: koncert Pawła Piekarczyka i Leszka Czajkowskiego pt. „Zapiski walki, zdrady i zwycięstwa” oraz wspomnienia redakcji Przeglądu Kolbuszowskiego, który w tym roku obchodzi 30-lecie działalności.
W związku z epidemią koronawirusa, liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp tylko z zaproszeniami.

– Niestety wielu bohaterów stanu wojennego już od nas odeszło. Innych zapomniano. Chcemy ich przypomnieć. W naszej historii jest to data ważna, duża część społeczeństwa sprzeciwiała się tej decyzji – mówił Wiesław Sitko, dyrektor MDK.

Dziś w MDK wspominać będziemy stan wojenny

Wczoraj w kościele pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej odmówiono Różaniec Fatimski w intencji ofiar stanu wojennego. Następnie zebrani modlili się o błogosławieństwo dla naszego kraju. Odprawiono również uroczystą mszę św. w intencji Ojczyzny.
W uroczystości wzięli udział przedstawiciele środowisk samorządowych, kombatanckich, politycznych i szkolnych. Byli także mieszkańcy miasta.

Po krótkiej modlitwie i złożeniu wiązanek kwiatów przed pomnikiem Św. Brata Alberta, głos zabrali ks. Jan Pępek, proboszcz parafii; prof. Jan Draus; burmistrz Jan Zuba oraz Jan Skowroński z kolbuszowskiego oddziału NSZZ „Solidarność”.

Uroczystość uświetniła oprawa Państwowej Szkoły Muzycznej w Kolbuszowej oraz warta honorowa uczniów Związku Strzeleckiego „Strzelec”.
Dziś w MDK wspominać będziemy stan wojenny
Zdjęcie: Urząd Miejski w Kolbuszowej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.