Są pieniądze na nowy plac targowy przy Wolskiej

Prawie 60 milionów złotych dla powiatu [ZDJĘCIA]

Kolbuszowa będzie miała plac targowy, w którym będzie odbywał się „handel pod chmurką” w cywilizowanych warunkach, czyli nie tak jak obecnie. Magistrat pozyskał na ten cel prawie półtora miliona złotych.
Obecnie na terenie miasta są dwa targowiska. O żadnym z nich nie można jednak powiedzieć, że jest miejscem, gdzie komfortowo można prowadzić handel. Znajdują się one na placu przy ulicy Zielonej i  obok stadionu przy ulicy Wolskiej.

I właśnie ten drugi plac targowy czeka gruntowna modernizacja, albo raczej budowa od podstaw.

Będzie to możliwe dzięki dotacji, którą kolbuszowski magistrat pozyskał z Polskiego Ładu. Środki w tej edycji programu przyznawano gminom, na terenie których funkcjonowały zlikwidowane państwowe przedsiębiorstwa gospodarki rolnej.

Koszt przedsięwzięcia szacuje się na dwa miliony złotych, z czego 1,4 mln zł pokryje rządowe wsparcie.
O plac targowy z prawdziwego zdarzenia nad Nilem od lat apeluje radny Mirosław Kaczmarczyk:

– Smutne jest to, że od trzech dekad nie udało nam się stworzyć miejsca, w którym można byłoby w cywilizowanych warunkach zrobić zakupy. Mamy doskonałe przykłady francuskich „marche”, gdzie ludzie przychodzą nie tylko po świeże produkty, ale także po to, by porozmawiać, spotkać się, wymienić uścisk dłoni – mówił.

Co czeka kolbuszowskie targowiska?
Plac targowy przy ulicy Zielonej.
Przypomnijmy, że w zorganizowanej przez Urząd Miejski ankiecie internauci byli za tym, żeby w Kolbuszowej było jedno targowisko przy ulicy Wolskiej. Osoby, które głosowały „papierowo”, były za tym, żeby pozostawić też plac przy ulicy Zielonej.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.