Chcesz wymienić stary piec i zapłacić za to tylko 15 procent? Jest na to szansa
Rusza nabór wniosków w ramach projektu „Poprawa jakości powietrza w gminie Kolbuszowa – montaż ekologicznych kotłów centralnego ogrzewania”. Mieszkańcy będą mogli składać swoje aplikacje (deklaracje  udziału w projekcie z obowiązkowymi załącznikami) od czwartku (15.02) przez dwa tygodnie. Przyjmować je będzie Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Urzędu Miejskiego (pokój nr 2), w godzinach 8-14.30. Druk deklaracji udziału w projekcie można pobrać TUTAJ.
Ubiegać można się o pieniądze (nawet 85 procent dofinansowania) zakupu i instalacji gazowych kotłów kondensacyjnych, automatycznych kotłów centralnego ogrzewania opalanych biomasą, a takich samych urządzeń, których paliwem jest na ekogroszek, a także zespołów podgrzewu ciepłej wody użytkowej do współpracy z kotłami na biomasę i ekogroszek.

Bezwzględnym warunkiem przystąpienia do projektu jest  wymiana dotychczasowego źródła ciepła na paliwa stałe – a więc demontaż starego oraz instalacja nowego kotła. Działaniem nie mogą więc zostać objęte: nowo wybudowane budynki, i takie, w których aktualnym źródłem ciepła jest kocioł gazowy.
Realizacja projektu planowana w tym i w następnym roku, ale pod warunkiem uzyskania przez gminę dofinansowania ze unijnych środków. Projekt ma charakter parasolowy, co oznacza, że beneficjent, czyli Urząd Miejski przygotowuje, zleca i koordynuje montaż instalacji w ramach projektu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.