Wolontariusze Szlachetnej Paczki proszą o pomoc

Pomóżmy wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z powiatu kolbuszowskiego mają już za sobą wizyty u rodzin, które potrzebują pomocy. Spotkania te i usłyszane historie cały czas tkwią w ich głowach. Większość z nich została opisana.

Otwarcie bazy rodzin poprzedza wielotygodniowa praca wolontariuszy, którzy odwiedzili rodziny, samotnych seniorów i osoby chore. Poznali ich historie, nawiązali relacje i określili potrzeby.
Wszystko po to, by potem sporządzić szczegółowe opisy, które trafiają do internetowej bazy dostępnej na stronie www.szlachetnapaczka.pl. W ich gronie znajdziemy też te z powiatu kolbuszowskiego.

Paczkę przygotować może każdy – osoby indywidualne, grupy znajomych czy współpracownicy.

– Pamiętajmy, że przekazując paczkę pokazujemy, że rodzina nie jest sama ze swymi problemami. Podarunek ma być impulsem do zmiany w życiu – podkreśla Liderka Szlachetnej Paczki Rejonu Kolbuszowa, Anna Stec.

Dzięki bazie darczyńcy będą mogli zapoznać się z historiami rodzin i ich potrzebami. Te są różne, od ubrań i jedzenia, po środki czystości, sprzęty domowe lub pomoc dla osób z niepełnosprawnością.
Drużyna „Super W” składa się z 16 wolontariuszy

– Pomagamy rodzinom wielodzietnym, a także takim, które doświadczyła jakaś choroba czy niepełnosprawność, albo losowe zdarzenie. Wspieramy także tych, którzy zostali dotknięci skutkami pandemii – mówi Anna Stec.

Weekend cudów będzie miał miejsce 10 i 11 grudnia.

– Ideą pomocy w Szlachetnej Paczce jest „mądra pomoc. To zakorzenianie w tych rodzinach wiary, że mogą wyjść z trudnej sytuacji. Chcemy je zainspirować, pobudzić do działania, dać nadzieję, że trzeba walczyć o siebie, wierzyć w lepsze jutro – zaznacza nasza rozmówczyni
Magdalena Kuna: – Radość jest nie do opisania

 

Jak pomóc?

  • Wejdź na https://bit.ly/Wybieram_Rodzine_2022 i wybierz rodzinę, której pomożesz.
  • Nie musisz zastanawiać się, co włożyć do paczki – potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane.
  • Pomoc daje największą radość, gdy robi się to razem. Zrób paczkę  z rodziną, przyjaciółmi, współpracownikami, sąsiadami.
  • Gdyby pojawiły się pytania, zawsze możesz zwrócić się do wolontariusza Szlachetnej Paczki.
  • Kiedy już zbierzesz potrzebne rzeczy, 10 i 11 grudnia dostarcz je do lokalnego magazynu paczki, z którego wolontariusze zawiozą je do rodzin.
Osoby, które chcą uzyskać więcej informacji na temat projektu, mogą skontaktować się z wolontariuszami dzwoniąc pod numer telefonu: 509 736 184.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.