Cztery miliony w remont zbiorników wodnych

Uwaga, awaria wodociągu, może zabraknąć wody

Będzie remont zbiorników wodnych na Górce Weryńskiej. Koszt zadania na pewno przekroczy cztery miliony złotych. Jak zapowiada burmistrz Jan Zuba, to pierwsza z wielu inwestycji w infrastrukturę hydrologiczną.

Chodzi o remont potężnych zbiorników wodnych, o powierzchni 2 tysiące metrów sześciennych każdy. Obiekty te powstały 40 lat temu i jak dotąd nikt ich nie remontował. Powodem były wysokie koszty. Teraz jednak pojawiła duża dotacja z zewnątrz.
– Informowaliśmy już, że dostaliśmy na ten cel pieniądze z Polskiego Ładu w kwocie 3 800 000 zł. W przetargu wpłynęły dwie oferty, jedna z nich opiewała na 4 043 000 zł, a druga na 4 499 000 zł. To oznacza, że  dołożymy 6 procent kosztów całego zadania, jeżeli pierwsza oferta przejdzie, i będziemy mogli przystąpić do zawarcia umowy, a potem do zrealizowania tej ważnej inwestycji dla naszej gminy – mówi burmistrz Jan Zuba.

Ma to być pierwsza z inwestycji w sieć wodociągową.

– Mamy ujęcie wody w Widełce, które też wymaga modernizacji.  Nie da się przeprowadzić tych prac bez czasowego wyłączenia z użytkowania tej stacji. Musimy wiec dostosować do tego naszą infrastrukturę. Najpierw wykonamy remont zbiorników wodnych, potem planujemy budowę hydroforni przy drodze sędziszowskiej.

– Kolejnym etapem będzie wykonanie odcinka połączeniowego wodociągu z Widełki, żeby tą część gminy zasilić wodą z Cmolasu. Wówczas będzie można dopiero przystąpić do modernizacji ujęcia w Widełce. Jest ono małe i w okresach suszy i nadmiernego rozbioru wody pojawiają się w nim spadki ciśnień. W efekcie tego w wyżej położonych miejscach zaczynało tego ciśnienia brakować.
– Dlatego tak bardzo istotna jest modernizacja tej stacji i połączenie jej siecią z ujęcia wody w Cmolasie – podkreśla kolbuszowski burmistrz.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.