Zostań wolontariuszem „Szlachetnej Paczki” w powiecie kolbuszowskim

Pomóżmy wolontariuszom Szlachetnej Paczki

Organizatorzy „Szlachetnej Paczki” w Kolbuszowej szukają wolontariuszy. Potrzeba przede wszystkim osób odpowiedzialnych, z wielkimi sercami i mega pozytywną energią do działania na rzecz innych ludzi.

Jakie zadania czekają wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”? Najpierw zbierają oni informacje o osobach samotnych i rodzinach będących w trudnym położeniu.
Baza danych

W ten sposób powstaje baza danych. Na tej podstawie darczyńcy mogą wybrać potrzebującą rodzinę, której mogą pomogą.

Wśród zgłaszanych potrzeb najczęściej są artykuły spożywcze i AGD (pralki, lodówki, kuchenki), meble, środki czystości, zimowe ubrania czy materiały szkolne dla dzieci.

Weekend Cudów

Darczyńca bierze na siebie rolę lidera pomocy dla danej rodziny. Jedną paczkę przygotowuje średnio 38 osób, głównie wolontariuszy.
Dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, czyli w „Weekend Cudów”, wolontariusze wyruszają do domów z prezentami. Im więcej ludzi o wielkich sercach, tym większa pomoc dla osób potrzebujących naszej pomocy.

Wstąp do „Szlachetnej Paczki”

– Pragnę serdecznie Was zaprosić do wspaniałej przygody, która niesie radość, empatię i poczucie wspólnoty. „Szlachetna Paczka”, która od lat działa na rzecz tych, którzy potrzebują wsparcia, wkracza kolejny raz do Kolbuszowej. Potrzebujemy Waszej pomocy – przekazuje Anna Stec, Liderka „Szlachetnej Paczki” Rejonu Kolbuszowa.

– Naszym celem jest niesienie mądrej pomocy dla każdej potrzebującej rodziny. Chcemy pomóc nie tylko materialnie, ale też duchowo, przekazując potrzebującym mieszkańcom wiadomość, że nie są sami i że wokół są ludzie pełni troski.
– Dlatego potrzebujemy wolontariuszy do wielu ważnych zadań. Dzięki temu będziemy mogli odmienić czyjeś życie. Będziemy mieli szansę pokazać osobom zmagającym się z trudnościami, że warto wierzyć w ludzi i ich dobre serce.

Uczynić świat lepszym

Wolontariat w „Szlachetnej Paczce” to nie tylko okazja do pomocy innym, ale także szansa na poznanie w ludzi, którzy mają podobne wartości i pragną uczynić świat lepszym.

– Jesteśmy zgranym zespołem, który wie, że dzięki pracy możemy zdziałać cuda – dodaje Anna Stec.
Każdy kto chce wziąć udział w tej pięknej misji i zostać wolontariuszem „Szlachetnej Paczki, powinien zarejestrować się na stronie internetowej: https://bit.ly/zmieniaj_swiat.

Można też dzwonić pod nr tel. 509 736 184.

E-mail: szlachetnapaczkakolbuszowa@op.pl.
Zostań wolontariuszem "Szlachetnej Paczki" w powiecie kolbuszowskim

1 Komentarz

  1. Przykre, że trzeba zbierać na pomoc ludziom, bo kilkaset milionów z naszych podatków Mejza, Chmielowiec i sp. przelali na konta pewnego biznesmena w sutannie z Torunia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.