Magdalena Kuna: – Radość jest nie do opisania

Magdalena Kuna: - Radość jest nie do opisania

Zbiórka pieniędzy na zakup pieca dla starszego rodzeństwa z Krzątki, zakończyła się sukcesem. Zebrano 6 429 zł, czyli o 30 procent więcej niż zakładano. Jak przekazuje Magdalena Kuna, do domu państwa Teresy i Stanisława wreszcie zawitało ciepło.
Pani Teresa ma 66 lat, a jej brat, pan Stanisław jest o rok starszy. W ich domu hulał zimny wiatr, ostatnio mocno doskwierał mróz. Oboje żyją skromnie, ale nie narzekają. Jedynym ich problemem był zepsuty piec węglowy. Nie dało się go naprawić, bo dziurawy.

Dogrzewali więc pokoje starym piecykiem do ciast, co generowało dodatkowe koszty i groziło pożarem.

Dom rodzeństwa jest nieocieplony, okna są stare, w środku było więc bardzo zimno.

Państwo Teresa i Stanisław zostali w tym roku obdarowani Szlachetną Paczką. Wolontariuszką, która ich odwiedziła, była Magdalena Kuna. I to ona właśnie zorganizowała internetową zbiórkę.
– Obiecałam sobie, że pomożemy tej rodzinie, by mogli poczuć ciepło w domu. Dlaczego przed świętami? Chciałabym, żeby ta rodzina właśnie w Boże Narodzenie mogła w końcu poczuć ciepło, i to dosłownie – informowała pani Magdalena.

Dzięki nagłośnieniu zbiórki przez media, a portal kolbuszowalokalnie.pl zrobił to jako pierwszy, udało się zebrać więcej niż zakładano…


Magdalena Kuna: - Radość jest nie do opisania


Na wieść o tym pani Teresa popłakała się ze szczęścia do słuchawki. Prosiła, by przekazać podziękowania wszystkim ludziom, którzy im pomogli.

– Piec zamontowano, węgiel tez dostarczono, ciepło do domu w końcu zawitało. Dodatkowo wymieniono naczynie wyrównawcze, gdyż poprzednie nie nadawało się do użytku. Pozostało jeszcze naprawić hydrofor i wymienić bojler.
– W planach mamy wymalowanie łazienki i wymianę wanny, więc jeśli ktoś chętny jeszcze pomóc to będę bardzo wdzięczna. Rodzina jest bardzo zadowolona. Dziękują za każdą pomoc. Ich radość jest nie do opisania. Jestem bardzo wdzięczna każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę do tej akcji – przekazuje Magdalena Kuna.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.