Wernisaż wystawy prac Stanisława Bryndala w dawnej synagodze
Dziś (05.06) o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kolbuszowej, która mieści się w budynku dawnej synagogi, przy ulicy Piekarskiej, odbędzie się otwarcie wystawy prac (obrazy, rzeźby, odlewy) Stanisława Bryndala (1957-2017). Wystawa, którą udostępnił przyjaciel artysty, będzie otwarta do 22 czerwca b.r.  

Stanisław Bryndal ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem, a następnie wydział rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez jakiś czas pracował ze studentami ASP, potem jednak wrócił do rodzinnych Ołpin pod Tarnowem, gdzie tworzył w zasadzie do końca życia.

Choć swoje prace wystawiał w wielu miejscach Polski i Europy, to raczej stronił od wielkiego świata. Wolał obcować z naturą. Uważał, że dzieło może stworzyć z każdego materiału. Nazywał to procesem uwalniania dzieła z materii. Był twórcą bardzo barwnym. Nie tylko rzeźbił, ale i malował. – Warto przyjść do naszej galerii i  poobcować chwilę z monumentalnymi drewnianymi madonnami, zmysłowymi aniołami i akwarelami Stanisława Bryndala – zachęca Halina Krzych z kolbuszowskiej biblioteki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.