Biblioteka zaprasza na spotkanie z królową polskiej powieści historycznej
W piątek (19.10) o godz. 17 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej odbędzie się spotkanie autorskie z pisarką Elżbietą Cherezińską – nazywaną przez krytyków literatury „Królową” lub reanimatorką polskiej powieści historycznej. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Cherezińska jest fascynatką historii. Jej miłość do przeszłości, wyobraźnia i doskonałe pióro sprawiają, że jej czytelnicy przenoszą się do czasów Wikingów i Piastów.
Autorka pisze o początkach państwa polskiego, dawnych dziejach, sięga po pradawne historie rysując jednocześnie bohaterów z krwi i kości. Przy czym – w przeciwieństwie do innych pisarzy – świat, który tworzy, oparty jest na autentycznych wydarzeniach.  Opiera się bowiem na wielu źródłach naukowych. Podczas spotkania będzie możliwość zakupienia jednej z jej książek.
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.