Kuchciński obiecał w Kolbuszowej drogę szybkiego ruchu z Rzeszowa do Radomia
Za kilka lat powstanie droga ekspresowa S-9 z Radomia do Rzeszowa – ogłosił w środę (17.10) w Kolbuszowej marszałek Sejmu, Marek Kuchciński. – Taki mamy plan. Teraz przygotowujemy się do tego, żeby go wdrożyć. W Kolbuszowej chciałem sprawdzić nastroje społeczne – oświadczył marszałek, dodając, że trasa S-9 znalazła się w programie dla Podkarpacia premiera Mateusza Morawieckiego.
Zdaniem  Kuchcińskiego budowa S-9 będzie zależeć od realizacji Via Carpatii i finansowania jej przez Unię Europejską. – Wówczas państwo zaoszczędzone środki przeznaczy na budowę trasy z Radomia do Rzeszowa – oświadczył Kuchciński, który odwiedził w Kolbuszowej szkoły zawodowe.
Fot. Radio Rzeszów

O tym, że w kręgach rządowych pojawiła się koncepcja budowy nowej drogi ekspresowej S-9, która połączyłaby Rzeszów z centrum kraju, zastępując w ten sposób drogę krajową nr 9, mówi się od dawna. Jeśli te plany ziszczą się, byłby to kolejny argument przeciwko budowie obwodnicy Kolbuszowej, bo trasa S-9 omijałaby większe miejscowości, w tym i miasteczko nad Nilem. Więcej o tym TUTAJ.

1 Komentarz

  1. Pani Draus o innych sprawach pamięta,ale o swojej rodzinie w Kolbuszowej zapomona omija szerokim łukiem,tak jakby do niej nie nalezeli,a są jej bliską częścią

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.