Planują budowę nowej drogi ekspresowej, która ma zastąpić krajową „dziewiątkę”
W kręgach rządowych pojawiła się koncepcja budowy nowej drogi ekspresowej S-9, która połączyłaby Rzeszów z centrum kraju, zastępując w ten sposób drogę krajową nr 9. Jeśli te plany zostaną przekute w konkretne działania (na razie w sferze dokumentacyjnej), będzie to kolejny argument przeciwko budowie obwodnicy Kolbuszowej, bo trasa S-9 omijałaby większe miejscowości.
– Podczas ubiegłorocznej konferencji poświęconej rozwojowi sieci drogowej na Podkarpaciu, w której brali udział posłowie, przedstawiciele ministerstw, a także marszałek województwa, padły słowa o przygotowaniach do wytyczenia trasy S-9 – mówił burmistrz Jan Zuba. – Droga ta miałaby połączyć Rzeszów z budowaną obecnie S-74 Stalowa Wola – Kielce.
– Jeśli ten kierunek myślenie będzie się dalej rozwijał w Warszawie, to być może kiedyś ruszy budowa alternatywa dla krajowej „dziewiątki” po nowym śladzie. W takim kontekście mowa o budowie obwodnicy Kolbuszowej przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie – zaznaczył burmistrz. – To są jednak niesformalizowane plany, a więc nic pewnego. Ewentualne prace przy budowie S-9 mogłyby ruszyć po 2032 r. W przypadku dużych inwestycji drogowych to nie jest odległy termin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.