W szpitalu będzie poradnia gastroenterologiczna

Miliony wpompowane w szpitalne otoczenie

To już pewne. W Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej powstanie poradnia gastroenterologiczna. Zbigniew Strzelczyk, dyrektor lecznicy, powiadomił, że powinno to się stać już niebawem. Jak zaznaczył, pozostały jedynie kwestie formalne.

Gastroenterologia to dziedzina medycyny zajmująca się czynnościami i schorzeniami układu pokarmowego; przełyku, żołądka, jelit, odbytu i gruczołów trawiennych oraz dróg żółciowych.
Poradnia świadcząca usługi z tego właśnie zakresu ma powstać w kolbuszowskim szpitalu.

Poinformował o tym dyrektor Zbigniew Strzelczyk:

– Udało mi się zdobyć naprawdę świetnego gastroenterologa. Będzie można się o tym przekonać w poradni gastroenterologicznej, która u nas powstanie. Myślę, że nie będzie problemu, żeby Narodowy Fundusz Zdrowia to zakontraktował – mówił trzy miesiące temu.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu dyrektor powiadomił, że prace związane z powstaniem poradni są już na ukończeniu. Pozostały kwestie formalne.
– Powinno to wkrótce ruszyć. Natomiast wzięliśmy się sami za trochę większą inwestycję. Skoro pozyskaliśmy kolejnego gastroenterologa, to trzeba zrobić lepsza pracownię, czyli: salę wybudzeń, osobno kolonoskopię, osobno gastroskopię. Ten remont w tej chwili trwa. Myślę, że do końca roku się zakończy – dodał.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.