Ulica 11 listopada nie tylko z nazwy [FOTO]

Ulica 11 listopada nie tylko z nazwy [FOTO]

Co roku 11 listopada kolbuszowianie celebrują Święto Niepodległości. Jak się okazuje, najbardziej patriotyczna tego dnia jest ulica… 11 listopada i jej okolice. Tamtejsze bloki wręcz toną w biało-czerwonych flagach.

Narodowe Święto Niepodległości co roku jest obchodzone w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez nasz kraj wolności. Miało to miejsce 1918 roku, po 123 latach zaborów.
Co roku tego dnia w Kolbuszowej organizowane są uroczystości patriotyczne. Nie inaczej było wczoraj.

Już o godzinie 8 w mieście rozbrzmiała pobudka w wykonaniu Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury. O godz. 10 na cmentarzu przy Kolegiacie odmówiono modlitwę w intencji poległych za Ojczyznę.

Złożono też kwiaty na grobach Powstańców Listopadowych i Styczniowych oraz ks. Ludwika Ruczki – legendarnego Opiekuna Sybiraków.

Ks. Ludwik Ruczka – piękna postać z Kolbuszowej

 

 

 

 

Następnie odprawiono mszę św. w intencji Ojczyzny. O godz. 11.30 na Rynku odbyło się złożenie kwiatów przed pomnikiem poświęconym „Żołnierzom i Bohaterom Walczącym i Poległym za Wolność, Niepodległość i Suwerenność Ojczyzny”. A w samo południe wspólne odśpiewano hymn Polski.
O godz. 14 ulicami miasta przeszedł marsz patriotyczny Nordic Walking, a na stadionie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Wolanie z Woli Raniżowskiej.

Swój patriotyzm zamanifestowali też mieszkańcy, wywieszając narodowe flagi. Najbardziej patriotyczna w dniu 11 listopada była ulica… 11 listopada. Bloki na tamtejszym osiedlu były biało-czerwone.

Ulica 11 listopada nie tylko z nazwy [FOTO]

Ulica 11 listopada nie tylko z nazwy [FOTO]
Kolbuszowska ulica nie tylko z nazwy.
Kolbuszowska ulica nie tylko z nazwy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.