W sobotę rusza sezon kąpielowy w Wilczej Woli

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Wilczej Woli

W sobotę (26.06) zalew „Maziarnia” w Wilczej Woli, rozpoczyna sezon kąpielowy. Na turystów czekać będą plaża, opieka wykwalifikowanych ratowników i mała gastronomia.

„Maziarnia” w Wilczej Woli powstała 30 lat temu jako zbiornik retencyjny. Z czasem jednak stał się jedną z największych atrakcji w powiecie kolbuszowskim
Latem panują tam doskonałe warunki wypoczynku i zażywania kąpieli, a także do uprawiania żeglarstwa i windsurfingu. Dogodne warunki odnajdą tam i miłośnicy wędkarstwa. Ponadto wokół akwenu wiedzie ścieżka edukacyjna z punktami widokowymi.

Sezon kąpielowy ruszy tam w najbliższą sobotę (26.06). Stosowną uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Gminy Dzikowiec. Zgodę na korzystanie z wody wydała też Powiatowa Stacja Epidemiologiczna w Kolbuszowej. Piaszczysto-trawiasta plaża będzie strzeżona przez dwóch ratowników.

Do dyspozycji turystów będą też: mała gastronomia, wypożyczalnia sprzętu wodnego i parking. Sezon kąpielowy w Wilczej Woli potrwa do 25 sierpnia.

Kolbuszowska policja przypomina, że akwen ten w przeszłości był miejscem wielu ludzkich dramatów. W związku z tym apeluje o przestrzeganie przynajmniej tych podstawowych zasad bezpieczeństwa.
W sobotę rusza sezon kąpielowy w Wilczej Woli

– Bezpieczna kąpiel to taka, która odbywa się w miejscu do tego przeznaczonym, które posiada oznakowania i gdzie czuwa ratownik. Dzikie kąpieliska zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona.

– Nie skaczmy rozgrzani do wody. Najpierw zmoczmy nią szyję, kark, klatkę piersiową i nogi, wtedy unikniemy wstrząsu termicznego.

– Nie pływajmy w miejscach, gdzie jest dużo wodorostów i tam, gdzie występują zawirowania wody lub zimne prądy. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć kalectwem, a nawet śmiercią. Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło. Nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po alkoholu – przestrzegają mundurowi.

W sobotę rusza sezon kąpielowy w Wilczej Woli

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.