KOLBUSZOWA. Jest petycja w sprawie likwidacji pediatrii. „Taka polityka prowadzi do upadku całego szpitala”

W programie czwartkowej (21.05) sesji Rady Powiatu znalazło się rozpatrzenie petycji o nielikwidowanie oddziału dziecięcego w kolbuszowskim szpitalu Autorem pisma jest samorząd Dzikowca. Czy radni posłuchają tego apelu, czy może decyzja już zapadła?

W miejscu, gdzie jeszcze kilka miesięcy temu funkcjonowała pediatria, jest zupełnie pusto. Nie ma ani małych pacjentów, ani lekarzy czy pielęgniarek. Formalnie oddział został zawieszony. Dodatkowo Rada Powiatu na ostatniej sesji podjęła decyzję o powstaniu pododdziału ortopedii. Ma on przejąć pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia, które pierwotnie zapisano na działalność pediatrii.
Mówimy „NIE”

Przypomnijmy, że ponad trzy lata temu kolbuszowski szpital zlikwidował oddziały ginekologiczno-położniczy i noworodkowy. Dziś na trzecim piętrze budynku Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej, gdzie wcześniej na świat przychodziły dzieci, funkcjonuje oddział rehabilitacji leczniczej.

Czy ten sam los spotka pediatrię. Takiego scenariusza obawiają się radni gminy Dzikowiec, którzy wystosowali petycję w tej sprawie do Rady Powiatu. Oto treść tego pisma:

„W związku z przedłożeniem wniosku dyrektora Szpitala Powiatowego w Kolbuszowej o zamknięcie oddziału dziecięcego i pozytywnym jego przegłosowaniu przez Radę Społeczną szpitala, Rada Gminy Dzikowiec jednogłośnie sprzeciwia się takim działaniom. Życie i zdrowie każdego człowieka jest najważniejszym darem, którego należy chronić i bronić za wszelką cenę.

To zmierza do upadku

Zlikwidowano już wyremontowany i dobrze wyposażony oddział położniczo-ginekologiczny. Dziś są wykonywane kolejne kroki w kierunku zamknięcia innego również świeżo wyremontowanego oddziału. Uważamy, że prowadzenie takiej polityki prowadzi do likwidacji całego szpitala.
Społeczeństwo oczekuje wyjaśnień od organu decyzyjnego i nadzorującego jakie były przyczyny stanu zaistniałego i jakie są możliwości rozwiązania takiego problemu z ogólną korzyścią dla mieszkańców. Mając powyższe na uwadze jesteśmy przekonani, że decyzja o zamknięciu oddziału zostanie cofnięta.”

Petycja ta zostanie rozpatrzona na najbliższej sesji Rady Powiatu, która odbędzie się w czwartek (21.05), o godzinie 9:30 w sali 220 kolbuszowskiego starostwa. W programie obrad jest również „rozpatrzenie informacji z funkcjonowania SP ZOZ w Kolbuszowej za 2019 r. i I kwartał 2020 r.”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.