W Kolbuszowej będzie wiec poparcia dla Ukrainy

Polski Ład zrujnuje gminę? "Słychać zgrzyt zębów"

W ten weekend na kolbuszowskim Rynku ma odbyć się wiec poparcia dla Ukrainy i nasz sprzeciw wobec agresji Putina. Poinformował o tym radny miejski, Michał Karkut.

Wielu z nas z niepokojem spogląda na to, co dzieje się na Ukrainie. Inwazja Rosji trwa, palą się domy, wybuchają bomby, giną ludzie. Dramat ten skomentował radny Michał Karkut:
– Niepodległy kraj bestialsko zaatakowano. Stoi za tym jeden z najniebezpieczniejszych ludzi współczesnego świata. Na naszych oczach pisana jest historia. Pisana jest ona krwią przy akompaniamencie spadający bomb. Wojna o jakiej opowiadali nam dziadkowie, i o której uczyliśmy się na lekcjach historii wybuchła tuż za naszą granicą. Świat nie powinien stać bezczynnie wobec krzywd Ukrainy. Musi zareagować tu i teraz z pełną stanowczością. W XXI wieku nie tak powinno się rozwiązywać problemy.

Radny zapewnił, że Kolbuszowa przygotowuje się do pomocy dla Ukrainy. Zapewnił, że o wszystkich akcjach mieszkańcy będą informowani na bieżąco.

– Władze Kolbuszowej wysłały stosowne noty do zaprzyjaźnionego z naszym miastem Starego Sambora, zapewniając że mogą oni liczyć na nasze wsparcie i pomoc dla mieszkańców. Nie zapomnimy o naszych przyjaciołach. W sobotę lub niedzielę na kolbuszowskim Rynku odbędzie się wiec poparcia dla Wolnej Ukrainy i nasz sprzeciw wobec agresji Putina. Zapraszamy wszystkich. O terminie poinformujemy wraz z burmistrzem.
Michał Karkut napisał też o swoim synu, który przyjaźni się z małym Ukraińcem.

– Do grupy przedszkolnej, do jakiej uczęszcza mój syn chodzi również chłopiec pochodzący z Ukrainy. Mały i radosny Olek. Mój syn bardzo go lubi i często się z nim bawi. Od pewnego czasu, gdy rano jemy śniadanie i zbieramy się do przedszkola synek prosi mnie, abym włączył jakieś wiadomości w telewizji, żeby sprawdzić czy w Ukrainie nie wybuchła wojna. Zapytałem, czemu go interesuje? Odpowiedział, że tatuś Olka tam jest i on się boi. 6-letni chłopcy rozmawiają o tym ze sobą. Wiedzą, że wojna to zło. Nie miałem dla syna dobrych wiadomości.

W Kolbuszowej będzie wiec poparcia dla Ukrainy

1 Komentarz

 1. Platformiarze zawsze lubili lansować się na cierpieniu .
  Kolejny potwierdza regułę.
  Ładna historyjka o przyjaźni syna z małym Ukraińcem.
  Łapie za serce…
  A może żona coś powie ? Zamiast milczeć ?
  Ostatnio przeszkadzało panu milczenie pani prezydentowej Duda, o czym nie omieszkał pan informować w internecie.
  Albo tekst : „jedź idioto i nie wracaj” do prezydenta Dudy?
  A może przypomni pan sobie uściski Tuska z Putinem?
  Albo swoje prymitywne wpisy o tragedii smoleńskiej?
  Czy dzisiaj już pan oprzytomniał i zrozumiał do czego zdolny jest „wasz człowiek w Moskwie” jakescie go nazywali jeszcze nie tak dawno kiedy PO z PSL tworzyło rząd??????

  Ps. Wszystkie odzywki radnego do sprawdzenia na stronie Kolbuszowskiego Magla.

  Niech żyje wolna Ukraina!!!!
  Na pohybel Ruskim!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.