W Cmolasie za wywóz śmieci płacą ponad trzy razy mniej niż w Kolbuszowej

Cmolas jest jedyną gminą w powiecie kolbuszowskim, której nie dotknął wzrost opłat za śmieci. W dalszym ciągu obowiązują tam stawki, które radni ustalili na 2019 rok.

Dziś mieszkańcy gminy Cmolas za śmieci płacą stosunkowo niewiele. Za odpady segregowane jedna osoba płaci miesięcznie 7 zł, dwie osoby – 14 zł, 3 – 21 zł, 4 – 28 zł, 5 i więcej – 35 zł. W przypadku śmieci zmieszanych 1 osoba płaci 28 zł, 2 – 56 zł, 3 – 84 zł, 4 – 112 zł, 5 i więcej – 140 zł. Dla porównania mieszkaniec gminy Kolbuszowa za segregowane śmieci płaci 23 zł, a za zmieszane – 46 zł.

Fala podwyżek, nierzadko szokujących, które dotknęły region, niepokoi jednak mieszkańców gminy Cmolas. Pytają się, czy im nie też nie przyjdzie „głębiej sięgnąć do kieszeni”.
Ceny za wywóz śmieci do końca tego kwartału powinny się utrzymać – zapewnia wójt Eugeniusz Galek. – Natomiast próba negocjacji umowy ze strony firmy, z którą podpisaliśmy umowę na odbiór śmieci, na pewno nastąpi. Ma to związek ze zwiększeniem się tzw. opłaty środowiskowej na wysypiskach. Zdrożały też inne usługi z tym związane. My w każdym razie będziemy negocjować. Czy uda się tę cenę do końca roku utrzymać, tego nie wiem. Na pewno będę twardo stał na stanowisku, ażeby te opłaty pozostały na obecnym poziomie.

Czytaj również

W 2020 roku dostaniemy solidnie po kieszeni. Oto stawki za wywóz śmieci

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.