Boom budowlany w gminie Cmolas
Takiego boomu budowlanego nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Cmolasu. W dobie niżu demograficznego i emigracji Urząd Gminy jest wręcz zasypywany wnioskami o budowę.

Najwięcej  domów powstaje w Cmolasie, Trzęsówce, Ostrowach Tuszowskich i Dąbrówce – wylicza wójt Eugeniusz Galek. – W większości inwestują tu osoby, które zarabiają pieniądze zagranicą. To znaczy, że zamierzają tu wrócić. W naszej gminie budują się mieszkańcy Kolbuszowej, Mielca, a nawet Tarnobrzega. Obserwujemy powroty ze Śląska ludzi, którzy kiedyś tam wyjechali i na starość wracają. Do tego dochodzą licznie wnioski o remonty istniejących budynków mieszkalnych i gospodarczych.
Skąd się to bierze? – Większość terenów budowlanych posiada pełną infrastrukturę: sieć energetyczną i gazową, mają dostęp do wodociągu i kanalizacji – odpowiada wójt. – Nie bez powodu wybudowaliśmy w Jagodniku trzecią przepompownię w gminie. Zrobiliśmy to po to, żeby żaden z naszych mieszkańców obecnych i przyszłych nie narzekał na brak wody. Wymieniamy stare transformatory na te o większej mocy. Zastępujemy też instalacje średniego napięcia na instalacje kablowe ziemne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.