Tu na razie jest ściernisko, ale będzie… duży wielopoziomowy parking?
Kolbuszowski magistrat przymierza się do budowy wielopoziomowego parkingu. Miałby on powstać na gminnej działce położonej między mostem na Nilu a centrum handlowym.

Nowe miejsca odciążyłyby parkingi na Rynku, ale służyłyby też pracownikom Przedszkola Miejskiego nr 3 i rodzicom przywożących dzieci do tej placówki. Skorzystaliby na tym też odwiedzający Oddział Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego. Obie placówki są przy ulicy Kolejowej.
– Budowa parkingów w tym rejonie miasta jest na etapie koncepcji – zastrzega wiceburmistrz Marek Gil. – Chodzi o obszar, który znajduje się po prawej stronie, idąc w kierunku ronda od policji, pomiędzy rondem a Stokrotką. Teren ten należy do miasta. Koszt przedsięwzięcia na pewno będzie duży, dlatego liczymy na inwestora, który będzie zainteresowany takim rozwiązaniem. Prowadziliśmy także rozmowy w celu wykonania zjazdu z ronda bezpośrednio na ten przyszły, mamy nadzieję, wielopoziomowy parking.

6 Komentarzy

 1. Teren zalewowy i parking piętrowy ????Ktoś strasznie lobbuje za wsparciem dla właścicieli Stokrotki i przyległej stacji paliw. Tajemnicą poliszynela jest rentowność ww stacji i galeryjki.
  Najlepiej zmusić mieszkańców do zjazdu na działkę przyległą do stacji paliw a już zwiększy się ilość tankujących.
  Ciekawe gdzie puszczą wodę, jak wyleje Nil ?
  Do szkoły jedynki?
  Ktoś ma interes, a że jest przy władzy to wciska ludziom bajer.
  Mam nadzieję , że w piekle jest specjalne miejsce dla takich ludzi.

  • Tych którzy o to zabiegają nie zaleje a ty co ich obchodzisz.Taka metropolia jak Kolba cztery domy dwie ulice na krzyż musi mieć parking podziemny!

 2. W takim razie podajcie lepsze miejsce na budowę parkingu jak najbliżej rynku? chyba wiadomo że takiego miejsca nie ma… to może gdzieś dalej??? też nie ma. Jedyne rozsądne rozwiązanie to właśnie ten teren koło nilu. Śmieszą mnie wpisy o zabieraniu terenu zalewowego – parking poziom 0 można wykonać na wysokości terenu jaki tam teraz jest i dodatkowo poziom +1 można wybudować i to by wystarczyło. Blisko wszędzie – od rynku po centra handlowe.. a że ktoś na tym skorzysta??? od nas chyba zależy gdzie tankujemy i robimy zakupy i nikt nas siła do tego nie zmusza.

  • Ty Andrzej to jesteś spec od wszystkiego a najbardziej od tego żeby przypodobać się kilku osobom z tej nieszczęsnej mieściny.Parking koło cmentarza,czyli w podobnej odległości co ten niby planowany stoi pusty podobnie jak puste łby co optują za parkingiem w tym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.