Wody Polskie: – Drzewo przy rzece Nil w Kolbuszowej nie zostało wycięte, a jedynie ogłowione z gałęzi [FOTO]

Duży świerk wycięty z Tyszkiewiczów [FOTO, WIDEO]

Wracamy do sprawy wycinki przy rzece Nil w Kolbuszowej , która wzbudziła tak duże emocje wśród naszych Czytelników. Głos w tej sprawie zabrały Wody Polskie, a więc instytucja, która zleciła kontrowersyjne zadanie.

Cała sytuacja miała miejsce w środę (02.08), w godzinach 9.30-13. W tym czasie ulicę Parkową w Kolbuszowej zamknięto dla ruchu. Drzewem zajęli się pracownicy Rejonowego Związku Spółek Wodnych.
Przedsięwzięcie wzbudziło duże kontrowersje wśród mieszkańców miasta. Wielu z nich nie zgadza się na postępujące, ich zdaniem, wycinanie drzew.

Głos w tej sprawie zajęły Wody Polskie, które zleciły zadanie przy Nilu. Instytucja ta poinformowała w mediach społecznościowych, że drzewo przy Nilu wcale nie zostało wycięte, a jedynie „ogłowione z gałęzi i górnej części pnia, na których było widać wyraźne postępujące procesy próchnicze”.

– Interwencję podjęto na żądanie mieszkańców, obawiających się o swoje zdrowie i życie, bezpieczeństwo przechodniów, klientów sklepu oraz pobliską infrastrukturę – przekazują WP.
Poniżej zdjęcia drzewa po ogłowieniu go ze spróchniałych gałęzi i górnej części pnia.

Wody Polskie: - Drzewo przy Nilu w Kolbuszowej nie zostało wycięte, a jedynie ogłowione z gałęzi
Wody Polskie: - Drzewo przy Nilu w Kolbuszowej nie zostało wycięte, a jedynie ogłowione z gałęzi
Zdjęcia: WP

4 Komentarze

  1. to standardowa procedura przy wysokich drzewach i lekko sprochnialych galeziach !!! ale idiotom ktorzy nie znaja sie na niczym jak zwykle przeszkadza wszystko . Ja wysokie olchy (20m) na swojej posesji przycinalem do wys 7 m i pieknie sie rozrosly .

  2. czekamy aż po wyborach wreszcie ktoś zajmie się tymi tzw wodami polskimi i skończy się niekompetencja , arogancja , brak poszanowania praw własnościowych obywateli !!!!

  3. o wycince drzew, i innych działaniach powinien decydować samorząd gminny , a nie wody polskie , nie po to ludzie wybierali rade powiatu , gminy , starostę , burmistrza, wójta ,żeby teraz wody polskie robiły co chcą i gdzie chcą !!!!!!!! Pytam w takim razie to po co nam samorząd ?????????

    • 1. Zero znajomości prawa – samorząd (Gmina) wydaje pozwolenie na wycinkę na wniosek właściciela działki na której rośnie drzewo i to właściciel dokonuje wycinki.
      2. Słaby wzrok? na powyższym zdjęciu wyraźnie widać, że drzewo jest bez liści, co znamionuje postępującą próchnicę. Do tego nachylone jest w kierunku sklepu, a miedzy nimi chodnik. Jesli ma Pan Panie Piotrze odrobinkę wyobraźni, proszę pomyśleć co mogłoby się stać podczas silniejszego wiatru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.