Trzy bramki i cenny remis z Błękitnymi Ropczyce

Sokół przegrywa z KS Wiązownica jedną bramką

Na zakończenie rundy jesiennej sezonu 2021/22 piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna zremisowali na wyjeździe z Błękitnymi Ropczyce 3-3. Cenny punkt uratowali w ostatniej minucie.

Sobotnie starcie Sokoła z Błękitnymi Ropczyce stało na naprawdę niezłym poziomie. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, okraszone aż sześcioma golami. Trzy z nich padły w pierwszej połowie.

Wynik otworzył Krzysztof Szymański. Po jego „główce” piłka odbiła się od poprzeczki, potem od pleców bramkarza i wpadła do siatki. Stracony gol nie podłamał gospodarzy, którzy zdobyli dwie bramki.

W międzyczasie szansę na zdobycie bramki dla Sokoła miał Krystian Bik, ale będąc w doskonałej sytuacji przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy.

Kiedy Błękitni zdobyli trzeciego gola, wydawało się, że jest już po meczu… Na szczęście w tej samej minucie kontaktowego gola zdobył Szymański, a w 90. min. trafienie na wagę punktu zaliczył Szymon Urbaniak. To był pierwszy remis gości w tym sezonie.

Jesienną rundę Sokół kończy na dobrym, 10 miejscu w tabeli podkarpackiej IV ligi. Kolejny mecz zespołu znad Nilu czeka nas dopiero na wiosnę 2022 roku.