Przegrali z Karpatami, ale po dobrej grze [WIDEO]

Sokół przegrywa z KS Wiązownica jedną bramką

Od porażki na wyjeździe rozpoczęli nowy sezon 2022/23 piłkarze Sokoła Kolbuszowa Dolna. Zespół znad Nilu, z wieloma nowymi twarzami w składzie, przegrał z Karpatami Krosno 3:2.

Mecz Sokoła z Karpatami uznano za jeden z hitów pierwszej kolejki nowego sezonu czwartej ligi. Dlatego też był transmitowany na żywo na kanale YouTube Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Spotkanie rozpoczęło się od… gola samobójczego. W 12 minucie Damian Bożek wybijając głową piłkę niefortunnie trafił w Patryka Tetlaka i futbolówka wpadła do siatki. Kwadrans później było już 2-0.

Goście jednak nie podłamali się, efektem czego był kontaktowy gol, który padł tuż przed gwizdkiem na przerwę. Pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Patryk Szczurek.

W 63. minucie było jednak już 3-1. Kilka minut przed końcem drugą bramkę dla gości w sposób efektowny zdobył Kamil Aaab. Sokół do końca walczyli o punkt. Było dużo nerwów i czerwona kartka dla Romana Ilnickiego. Wynik jednak nie uległ zmianie.

1. kolejka IV ligi, piątek, 12 sierpnia
Karpaty KrosnoSokół Kolbuszowa Dolna 3:2 (Szczurek 43’, Aab 87’)
Sokół: Kacper Piechota – Damian Bożek, Patryk Tetlak, Roman Ilnicki, Michał Mazurek (90’ Antoni Patla) – Patryk Szczurek (60’ Kamil Miśko), Jakub Stec, Kornel Kołacz (74’ Kamil Aab), Dawid Pałys-Rydzik (67’ Kacper Cyganowski), Adrian Nowak (75’ Kacper Misiak) – Krzysztof Szymański. Trener Sebastian Ryguła.

W następnej kolejce Sokół zagra w Kolbuszowej Dolnej, z Cosmosem Nowotaniec. Ten mecz odbędzie się już w piątek (19.08), o godzinie 17.